(FOTO) Sarajevo se žestoko ispromašivalo protiv Širokog Brijega, gosti odnijeli bod iz Zenice

Fudbaleri Sarajeva i Širokog Brijega sastali su se večeras u Zenici u susretu 10. kola Premijer lige BiH, a meč je okončan rezultatom 0:0.

Oba tima su u ovaj meč ušla znajući da eventualnim trijumfom mogu doći do prvog mjesta na tabeli, pošto su ostali timovi iz vrha podbacili. I jedni i drugi su zaigrali uglavnom u standardnim sastavima, s tim da je za Sarajevo debitovao Avdija Vršajević, koji je nedavno potpisao za tim sa Koševa.

Sarajevo je već u trećoj minuti ozbiljno zaprijetilo gostiju nakon sjajne akcije po desnoj strani. Ikić je ubacio u sredinu, a Mulahusejnović je snažno šutirao, ali je pogodio samo prečku. U 10. minuti, Sarajevo je odigralo jako sličnu akciju sa suprotne strane, a ovaj put je udarac uputio Dal Varešanović, čiji je šut otišao pored gola.

U 14. minuti, još jednu šansu je imao domaći tim da dođe do gola. Ubačena lopta našla je put do Mulahusejnovića, koji je ne zahvata dobro i golman gostiju Josipović bez problema hvata loptu.

Činilo se u tim momentima da će Sarajevo apsolutno dominirati, ali nedugo pošto je Mulahusejnović promašio svoju drugu priliku, utakmica je izgubila tempo, često je presijecana, a i Široki Brijeg je uspostavio terensku ravnotežu, izašao je nešto bliže golu Sarajeva i nastojao držati više posjed na svojoj strani, tako da ni Bordo tim nije više jednako prijetio. Iz takve igre Širokog Brijega izrodila se tek polušansa, odnosno udarac sa distance Marijana Ćavara u 27. minuti.

Tek u finišu prvog dijela vidjeli smo još nekoliko šansi. Prvo je Mulahusejnović nakon dobrog ubačaja uspio da se izbori za prostor pored Muse i šutira glavom, a onda se Dal Varešanović u presudnom momentu okliznuo te nije uspio uputiti udarac ka protivničkom golu.

Sarajevo je imalo veći posjed i od rane faze drugog dijela susreta, ali za razliku od prvog, mnogo je teže stvaralo šanse. Većinom se sve završavalo pokušajima fudbalera Sarajeva sa distance, a neprecizni su bili Ikić te kasnije rezervisti Kobiljar i Čataković.

U 74. minuti Sarajevo pogađa prečku. Čirjak odlično ubacuje iz slobodnog udarca, a glavom pokušava Drobarov. Josipović je bio savladan, ali lopta nije završila u mreži. Već u narednom napadu, propala je još jedna šansa za Sarajevo, kada se Tomašević i Ahmetović nisu razumjeli i bek Sarajeva dodao je loptu iza leđa svom napadaču. Imao je i Tomašević šansu desetak minuta kasnije, kada se okliznuo pred samim golom nakon ubačaja sa strane.

Sarajevo je nastavilo napadati, naročito u posljednjih desetak minuta, a nakon izuzetnog presinga Bordo tima, Vršajević je pogodio stativu u 90. minuti. I ovaj put Josipović je bio savladan, ali gola nije bilo. Meč je tako okončan bez golova.

FK Sarajevo – NK Široki Brijeg 0:0 (0:0)
Stadion: Bilino polje, Zenica
Gledalaca: 1500
Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin)
Strijelci: /
Žuti kartoni: Džafić, Đokanović, Mulahusejnović, Čirjak (Sarajevo), Kpan, Vukoja, Lukić, Barišić (Široki Brijeg)

FK SARAJEVO: Šahinović, Vršajević, Trako, Drobarov, Tomašević, Đokanović, Čirjak (83. Mustafić), Varešanović (46. Kobiljar), Džafić (62. Suljić), Ikić (62. Čataković), Mulahusejnović (69. Ahmetović). Trener: Feđa Dudić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Musa, Mašić, Kuprešak, Barišić, Ćavar (69. Lovrić), Vukoja (79. Šuto), Kpan (79. Pranjić), Pejić (55. Turković), Lukić (55. Radić). Trener: Ivica Barbarić.