(FOTO) Pobjeda Željezničara u Trebinju za povratak na prvo mjesto

Fudbaleri Željezničara su u 12. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Leotar u Trebinju rezultatom 1:0 i vratili se na prvo mjesto na tabeli sa 22 osvojena boda.

U četvrtoj minuti Željo je zaprijetio preko Santosa koji je pogodio vanjski dio mreže da bi u osmoj Beganović zatresao mrežu Puletića zbog opravdanog ofsajda. U 15. minuti Semir Štilić je pogodio stativu da bi tri minute kasnije Plavi poveli. Armin Hodžić je iskoristio ubacivanje Semira Štilića iz kornera i pogodio mrežu domaćeg golmana da bi Trebinjci u 26. minuti imali najbolju šansu dosad, no Čubrilov udarac je otišao preko gola.

Aćimovićev udarac u 32. minuti je zaustavio Bender, a četiri minute kasnije istog igrača je izblokirao Drina da bi poslije toga Santos istrčao dobar kontranapad, ali je izblokiran. Potom je zaprijetio Amoah, no lopta je otišla pored gola, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:0 za Plave.

Prvu šansu u nastavku su imali domaći preko rezerviste Stojkovića, ali je njegov udarac odbranio Bender da bi se na sljedeće uzbuđenje čekalo do finiša susreta kada je Aćimović propustio realizovati izglednu šansu, te je ostalo 1:0 za Plave. Do kraja je ostalo 1:0.

Stadion: Police. Gledatelja: 1.000. Sudija: Jelić Frano (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Stojković, Matković, Cmiljanović, Milović (Leotar), Bekrić, Galić, Mekić (Željezničar). Strijelci: 0:1 – Hodžić (18).

Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Todorović (57. Handžić), Aćimović, Đajić, Perišić (46. Uzelac), Cmiljanović (78. Milić), Karić (46. Stojković), Čavić (62. Spaić), Matković. Trener: Marko Maksimović.

Željezničar: Bender; Galić, Cocalić, Drina, Malić; Hodžić, Beća (66. Hajdarević), Štilić (88. Mekić); Santos, Amoah; Beganović (92. Subašić). Trener: Edis Mulalić.