FOTO | HVK Jadran Neum vratio stari sjaj: Prvaci Ljetnog prvenstva BiH!

Ovaj vikend (20. i 21. kolovoza) Neum je bio domaćin Ljetnog prvenstva BiH u vaterpolu.

Drugog dana Prvenstva HVK Jadran je odigrao dvije utakmice u dvije kategorije: mlađi kadeti i seniori.

Mlađi kadeti

Mlađi kadeti HVK Jadran Neum su odigrali snažnu utakmicu protiv VK Banja Luke s rezultatom 8:11. Iako je VK Banja Luka odnijela pobjedu, utakmica je pokazala veliki napredak ove ekipe koji je zračio zajedništvom i odličnim ponašanjem igrača.

Najbolji pojedinci na utakmici su bili Luka Jurković i Josip Glavinić.

“Ovo je bila njihova najbolja utakmica, uz par nesretno primljenih golova”, izjavio je trener Kristijan Njavro.

Nakon utakmice mlađi kadeti su dobili i novu opremu s kojom će spremniji ići u nove pobjede.

Seniori

Seniori HVK Jadran Neum odigrali su pobjedničku utakmicu protiv ekipe VK Invictum Sarajevo te završili rezultatom 13:11.

Na plivalištu HVK Jadran sinoć je odigrana vrhunska utakmica, počevši rezultatom 0:5, te 1:6 za goste, dok su se naši dečki vratili u igru u drugom poluvremenu snažnom obranom i brzim kontrama. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 3:6 za goste, ali na poluvremenu i uz par korekcija, lokalci okreću drugo poluvrijeme i to po četvrtinama, 3/4 5:2, 4/4 5:3 za HVK Jadran Neum.

Iz kluba poručuju da su ponosni na sve igrače i na cijeli tim, a od pojedinaca izdvajaju
Karla Krmeka koji je s pet prekrasnih golova predvodio ekipu. Uz njega, izdvojio se Eugen Sunara s tri, Ivan Sentić s dva odlična zgoditka te trener Kristian Njavro s dva gola sa centarske pozicije. Jedan gol zabio je i kapetan Ivo Bačić.

HVK Jadran Neum vratio je zlatni sjaj u svoj Neum pobjedivši ekipe iz Sarajeva i Banja Luke, gradova koji imaju olimpijske bazene. Osvajanje ovoga prvenstva svakako je još jedan poticaj za dalje u kojoj ekipa HVK Jadran može i mora bolje u svim segementima.

“Ekipama VK Invcituma i VK Banja Luke želimo svu sreću na kvalifikacijama za Ligu prvaka koju igraju u Belgiji i Nizozemskoj, u dosta jakim skupinama. Nadamo se, u budućnosti, da ćemo i mi imati priliku sudjelovati na takvim natjecanjima”, poručuju iz HVK Jadran Neum.