(FOTO) Bez pogodaka u derbiju Tuzla Cityja i Slobode

Utakmica se zbog rekonstrukcije travnjaka na stadionu Tušanj igrala u Gradačcu na Banja Ilidži i obilježila ju je prilično loša igra dva tima te veliki broj prekršaja na obje strane.

Šanse, posebno one kvalitetne, su izostale, nijedna ekipa nije uspijevala ostvariti značajniju terensku inicijativu, a pogotovo ne materijalizovati je završnim pasom ili u konačnici pogotkom.

Tuzla City je prvi zaprijetio i to iz slobodnog udarca sa desne strane, a loptu koja je išla u gol u posljednji trenutak je u korner izbacio fudbaler Slobode Jasmin Osmić.

Sloboda je do jedine bolje prilike u prvom poluvremenu došla u 33. minuti susreta kada je Maksimović poslao centaršut, a Jusić najviše skočio i glavom poslao loptu preko gola.

To je bilo sve od uzbuđenja u prvom poluvremenu izuzmemo li sukob Jusića i Eleoueta sredinom prvog poluvremena u koji su se uključili i ostali igrači oba tima.

U drugom poluvremenu gledali smo podjednako inferiorne napadačke pokušaje obje ekipe. Teško vrijeme i još teži teren spriječavali su i jedne i druge da naprave nešto kreativno, a jedino što je navijače moglo donekle zabaviti jesu određeni potezi poput “makazica” Komazeca i fantastičan dribling jednog fudbalera Slobode iz 65. minute kada je poslao Coulibalyja na pod.

Ono što u drugom poluvremenu nije izostalo jesu kartoni koji su pored loše igre bili jedina konstanta na ovom meču. U 75. minuti Sloboda je ostala sa igračem manje nakon što je Kurtalić dobio drugi žuti karton, ali Tuzla City do kraja meča nije uspjela materijalizovati višak igrača na terenu, te je ostalo 0:0.