EUROLIGA: Aswell dobio Valenciju nakon preokreta u neizvjesnoj završnici!

Košarkaši francuskog Asvela slavili su na gostovanju kod Valencije u drugom kolu Eurolige sa 77-76, nakon preokreta i vrlo neizvjesne završnice.

Nakon početne prednosti Francuza, domaći su uspjeli preokrenuti i prvi došli do dvoznamenkaste prednosti, već u prvoj četvrtini, koja je tricom Josepa Puerte stigla do +13.

Ispostavilo se, međutim, da je to bila najveća prednost Valencije, jer je Charles Caudy pogodio tricu u posljednjoj minuti prvog poluvremena za dugotrajnu prednost francuske momčadi (39-36), a potom je izjednačio još jednu u poluvremenu. zadnja sekunda.

Već nakon minutu i pol nakon povratka na parket i Nando De Colo je iz daljine pogodio za prvu dvoznamenkastu prednost gostiju (48-38), no sve je kulminiralo u završnici ovog dijela kada je bivši igrač Partizana Joffrey Lauvergne je s linije slobodnih bacanja ponovno poravnao rezultat 59-59.

Aswell je, međutim, zadržao malu prednost većim dijelom posljednje četvrtine i na kraju slavio zahvaljujući prvom slobodnom bacanju Johna Matthewsa 2 sekunde prije kraja.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Nando De Colo sa 16 poena, 2 skoka i 4 asistencije, dok je Yusuf Fal upisao double-double s 10 poena i 13 skokova.

U poraženoj momčadi Hasiel Rivero upisao je 15 poena i 6 skokova, a Chris Jones 13 uz 4 završna dodavanja.