EUROKUP: Budućnost umalo prokockala +20, double-double Kabe

Košarkaši Budućnosti slavili su nakon produžetaka na svom parketu protiv Promiteasa sa 95-89, u sklopu 3. kola grupne faze Eurokupa.

Crnogorska momčad umalo nije ispustila 20 koševa prednosti, jer se krajem regularnog dijela dogodio potpuni preokret, iako su u posljednju četvrtinu ušli s +17.

Crnogorska momčad imala je malu prednost tijekom većeg dijela prve četvrtine, ali je u drugoj nakon osmog poena Alfe Kabe uhvatila dvoznamenkastu prednost na nešto manje od četiri minute do poluvremena, za vodstvo 41-31.

Ubrzo se nadovezao Cameron Reynolds tricom, a nakon oba bacanja Aarona Whitea momčad Vladimira Jovanovića došla je do najveće prednosti u prvih 20 minuta 48-31.

Na poluvremenu su imali velikih +15 nakon koša Petra Popovića (50-35) pa nije bilo naznaka da će gosti utakmicu odvesti u produžetke.

Nedugo nakon povratka na parket, grčka momčad uspjela je smanjiti na jednoznamenkasti zaostatak, no Podgoričani su uzvratili još jednom tricom, ovoga puta Phila Bootha, i tako vratili najveću prednost od +17 (60-53). ).

Prednost je narasla na 20 koševa, ali su u posljednjoj četvrtini zabili samo 10 koševa i jedva se spasili od poraza jer je došlo do preokreta i košem Joea Younga za vodstvo gostiju 81-79 na samo sedam sekundi do kraja.

Phil Booth je ipak izjednačio, au produžecima grčka momčad nije iskoristila nalet iz posljednjeg dijela i nije imala šanse protiv domaćina.

Najučinkovitiji u pobjedi bio je Phil Booth s 18 poena, uz 3 skoka i 2 asistencije, dok je Alfa Kaba upisao double-double s 14 poena i 13 skokova.

Srpski reprezentativac Marko Jagodić-Kuriža ubacio je 7 poena, uz 2 skoka i 3 asistencije.

U poraženoj momčadi Joe Young ubacio je 20 poena uz 5 asistencija, dok je Anthony Cowan ubacio 15.