EL: PAO izvukao pobjedu, Basconia slavila u Berlinu!

Košarkaši Panathinaikosa ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Eurolige nakon što su na svom parketu svladali Bayern rezultatom 78:71.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su domaći vodili 40 minuta, ali je Bayern konstantno bio u začelju.

Činilo se da će Atenjani bez Kostasa Slukasa glatko privesti kraj kada su tri minute do kraja vodili sa 11 razlike, ali je Bayern 10 sekundi prije kraja uspio smanjiti na tri razlike. Ipak, Grentovi penali osigurali su pobjedu grčkoj momčadi koja ima skor 1-1, kao i Bayernu.

Kod PAO-a najefikasniji je bio Matias Lessor sa 16 poena, dok je Grant ubacio 14. Luka Vildoza ubacio je 8 poena, uz 0/5 za trice.

Kod Bayerna Bolmaro je postigao 19 poena.

Baskonia je u Berlinu slavila protiv Albe 86:91. Činilo se da će momčad iz Vitorije uvjerljivije slaviti nakon 30 minuta igre, no u posljednjoj četvrtini domaći su minutu prije kraja stigli i na zaostatak od 3 poena, ali nisu imali vremena za potpuni preokret.

Najefikasniji u Baskoniji, koja sada ima skor 1-1, bio je bivši Partizanov razigravač Cody Miller-McIntyre sa 17 koševa, dok je Moneke ubacio 15. Vanja Marinković ubacio je 9 koševa za 22 minute.

Kod Albe, koja u dva susreta ima dva poraza, najbolji je bio Schneider sa 17 poena.