EL: Ne vrijedi, Olympiakos je opet dobio PAO!

Veliki derbi 1. kola Eurolige odigran je u Ateni, gdje je Olympiakos ponovno kao gost nakon produžetaka svladao Panathinaikos.

PAO je vodio veći dio utakmice. Na poluvrijeme se otišlo sa 7 koševa prednosti domaćih, a tu su prednost uspjeli sačuvati iu trećoj četvrtini.

Četvrta dionica počinje serijom 0:11 za goste, ali PAO na krilima Slukasa vraća vodstvo. Na kraju regularnog dijela odigrala se prava raspucavanje za tri poena, pljuštali su koševi s obje strane i mijenjala se prednost.

Nakon pogreške Lesora, Olympiakos je imao napad za pobjedu, a onda je na drugoj strani Slukas imao udarac za pobjedu, ali otišlo se u produžetke.

U dodatnih 5 minuta potpuna dominacija crveno-bijelih i Nikole Milutinova koji je dominirao s obje strane terena i na kraju donio važnu pobjedu.

Srpski centar završio je susret sa 15 poena i 7 skokova za 35 minuta. Walkup i Peters dodali su po 17 poena, Goss 16, dok je Kenan ubacio 14.

Kod PAO-a Slukas je ubacio 20 poena, Grigonis 17, Hernangomez 13. Bivši centar Partizana Matias Lessor ubacio je 10 poena uz 10 skokova, dok je nekadašnji razigravač Crvene zvezde Luka Vildoza postigao 5 poena.