DUVNJAK: Naš minimalni cilj je bio četvrtfinale

U susretu posljednjeg kola skupine 4, drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Malmou pobijedila Bahrein sa nedovoljnih 43:32 ostavši bez izgleda za plasman u četvrtfinale.

Hrvatsku su do pobjede protiv Bahreina predvodili Ivan Martinović i Filip Glavaš sa po 11 golova. Luka Cindrić je zabio osam, a Marin Jelinić sedam golova.

– Napadački je bilo dobro, ali obrambeno se nismo uspjeli nametnuti. Primili smo pet, šest golova previše. Htjeli smo sedam, osam golova razlike na poluvremenu, da bi u nastavku lovili veliku razliku, što nije lako, ni psihološki ni fizički. Nemam što zamjeriti dečkima, borili su se do kraja, kazao je izbornik Hrvoje Horvat.

Pobjeda je Hrvatskoj osigurala deveto mjesto koje vrlo vjerojatno vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre. Međutim, za konačnu potvrdu ulaska u kvalifikacije za OI u Parizu 2024. trebat će pričekati iduće Europsko prvenstvo i iduće Afričko prvenstvo.

– Francuzi su domaćini Olimpijskih igara, kvalifikacije smo osigurali, ali ne na način na koji smo htjeli. Pokazali smo karakter, nakon prve utakmice smo igrali do kraja. Pohvala ekipi za cijelo prvenstvo bili su maksimalni, na treninzima i utakmicama. Dali su sve od sebe, to je sport. Nekada izgubiš, evo jednu utakmicu i budeš deveti, ali podrška navijača i publika govori da smo sve dali od sebe, dodao je Horvat koji nije želio odgovoriti na pitanje o mogućoj ostavci.

On je samo otvarao usta glumeći da odgovora na pitanje ima li podršku čelnika saveza.

Kapetan Domagoj Duvnjak je istaknuo kako je ovo već treće prvenstvo na kojem Hrvatska nije ušla u borbu za medalju.

– Naš minimalni cilj je bio četvrtfinale, na kraju smo završili deveti i vjerojatno ćemo ići u kvalifikacije za OI. Ovo je već treće prvenstvo gdje nismo ušli u borbu za medalju. To su činjenice, mi ne bježimo od toga, ali mislim da hrvatski rukomet ima svijetlu budućnost. To veseli, posebno karakter koji smo pokazali nakon šokantnog poraza od Egipta, istaknuo je Duvnjak otkrivši planove za reprezentativnu budućnost.

– Ja sam tu, želim pomoći. Ako izbornik odluči da sam dobar za ekipu, ja ću se odazvati, dodao je. R.Š./Hina

duvnjak: naš minimalni cilj je bio četvrtfinale
Malmo, 230123.
Malmo Arena.
Utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva, 3. kolo 2. kruga, skupina IV, Hrvatska – Bahrein.
Na fotografiji: Ivan Martinovic i Mohamed Habib Naser.

Martinović: Mislili smo da će biti uvjerljivije

Igrač rodom iz Jajca, Ivan Martinović, je bio strijelac 11 pogodaka protiv Bahreina.

– Nadali smo se da će biti uvjerljivije. Bilo je jako teško prvo poluvrijeme, mislili smo da ćemo već na početku stvoriti razliku. Nadam se da smo barem osigurali kvalifikacije za olimpijske igre i ostvarili taj mali cilj, kazao je Martinović.

Francuska – Njemačka           20.30

The post DUVNJAK: Naš minimalni cilj je bio četvrtfinale appeared first on Dnevni.ba.