ĐOKOVIĆ O FINALU S ALKARAZOM: To smo svi priželjkivali na početku

Srbijanski tenisač Novak Đoković sinoć je nastavio pomicati granice.

Trijumfom u polufinalu Cincinnatija nad Alexanderom Zverevim plasirao se u 57. meč za trofej na masters turniru.

Večeras protiv Carlosa Alcaraza ima priliku podići 40. pehar.

Vrlo tijesna pobjeda, teško izborena. U prvom setu imao sam nekoliko set lopti kod 5:4, ali on je to riješio snažnim servisima. Igrao sam vrlo tijesno tiebreak. Danas su pobjednika odlučila jedan ili dva boda jer kada protiv protivnika igrate s ovako razornim servisima u tako brzim uvjetima gdje loptica odskače jako visoko, teško je napraviti break, napraviti pritisak na protivnika koji dobro servira. Osjećao sam veliki pritisak na svom servisu, ali sam se na kraju dobro snašao u najvažnijim trenucimarekao je nakon utakmice s Nijemcem.

Zatim je progovorio i o dvoboju sa Španjolcem:

Sjajno! Sjajno je za naš sport da se ponovno nađemo u finalu velikog turnira. To smo svi priželjkivali na početku turnira i tu smo, tu smozavršio je Đoković.

Finale je na programu večeras od 22:30 po našem vremenu.