Derbi s puno propuštenih prilika i bez golova

U 170. vječnom derbiju Partizan i Crvena zvezda odigrali su bez golova 0:0.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo sadržajno i s dosta prilika u odnosu na prethodne derbije.

Prvu ozbiljniju priliku Partizan je imao nakon samo nekoliko minuta igre, nespretno je intervenirala obrana Zvezde, ali lopta nije stigla do Ricarda. Vrlo brzo nakon kornera i Vujačić je bio u prilici, ali nije bio precizan.

Samo nekoliko minuta kasnije Rodić je lijepo ubacio, no lopta je otišla pored vratnice.

Crveno-beli su imali više od igre i napadali u talasima. Nakon prodora Viga po desnoj strani, Pešić je bio u velikoj prilici, ali je promašio loptu u vrlo izglednoj situaciji.

Partizan je uzvratio preko Diabatea, koji je nakon prodora Meniga sa desetak metara poslao loptu daleko preko gola na razočaranje svih u crno-bijelom taboru.

Do kraja poluvremena Zvezda je još napadala, imala nekoliko poluprilika, ali i jednu kolosalnu preko Kataija.

Zvezdina desetka primila je loptu u šesnaestercu, dobro driblala dvojicu igrača, ali je loptu poslala tik uz stativu i Partizan je u toj situaciji imao puno sreće. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Partizan je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Imali su više od igre, a najbolju priliku imali su u 59. minuti kada je sjajnu priliku imao Natho koji je tek ušao u igru, ali je Borjan fenomenalno intervenirao.

Uslijedilo je nešto mirnije razdoblje, a najbolju priliku imao je Katai na ulasku u šesnaesterac, ali u susretu 1 na 1 nije matirao braniča Partizana.

Crno-beli su imali nekoliko potencijalnih situacija, stvarali su višak na sredini terena, ali nisu imali završnicu.

Najbolju priliku imao je Jović u 80. minuti kada je iz sjajne pozicije vrlo loše pucao na prodor Diabatea, ali direktno u Borjana.

U 87. minuti Crvena zvezda je imala veliku priliku jer je Bukari nakon sjajnog prodora Mitrovića pogodio stativu u trenutku kada je bio prazan gol, a domaćin je imao puno sreće da na kraju nije kažnjen za greške.

Do kraja susreta crveno-bijeli su imali dvije prilike iz prekida, ali to nije bilo opasno po gol domaćina i utakmica je završila bez golova.

Crvena zvezda je na prvom mjestu sa 86 bodova, dok je Partizan četvrti sa 58.