ČOLINA: Pokazali smo da možemo, u Ljubuškom očekujem puno više od igrača

Aktivan rezultat (poraz od 34:32) koji je ljubuški Izviđač ostvario kod austrijskog Linza u prvoj utakmici 1. kola EHF Europskog kupa bi trebao privući publiku na uzvrat u subotu (19 sati) kad će juriti minus 2 u svojoj dvorani.

Navijačka podrška će itekako trebati Skautima kako bi došli u priliku ostvariti iskorak u europskom natjecanju i potom zaigrali u 2. kolu protiv slovačke ekipe, MSK Povazska Bystrica.

U prvom meču igranom u Linzu nije sve išlo po planu za goste iz Ljubuškog jer su gubili 22:15 poslije prvih 30 minuta.

– Odigrali smo katastrofalno zadnjih 8 minuta prvog poluvremena, imali smo manjak discipline naprijed i pad koncentracije obrambeno. Sigurno možemo pokazati više od toga, govori trener Toni Čolina koji se osvrnuo i na pozitivne strane iskazane u nastavku meča jer su Skauti drugih 30 minuta dobili sa 17:12.

– Bio je odličan golman Suljević, donijeli smo novu energiju, odigrali napadački i obrambeno jako korektno. To nam je vratilo nadu da možemo nešto napraviti u ovom dvomeču, zaključio je Čolina.

Domaćini su napravili veliku razliku u prvom dijelu, da bi kasnije Skauti potpuno okrenuli stvari na terenu.

– Sigurno da oni nisu očekivali da ćemo pružiti tako čvrst otpor u drugom dijelu. Ekipe nekad ustuknu poslije tako visokog vodstva, ali karakter naših igrača to nije dozvolio, kazao je Čolina.

Jedan bh. predstavnik, Gračanica, je već izborio plasman u 2. kolo EHF Europskog kupa, ali su za protivnika imali kosovski Kastrioti koji su savladali na svom terenu u dva dana – dva puta po 36:22. Pred Skautima je za isti iskorak puno više posla i protivnik iz znatno kvalitetnije lige. Za pozitivan rezultat će morati pružiti puno više nego u Austriji.

– Puno više očekujemo u igri, pogotovo s desne strane napada i s pozicije pivota. Energije imamo, samo je trebamo bolje usmjeriti. Ne možemo podcijeniti ekipu koja je puno starija i iskusnija. S druge strane, shvatili smo da možemo igrati s njima, ali i proći dalje uz pomoć navijača, zaključio je Toni Čolina. Er.B.

Usporedba s prošlom sezonom

Prošle sezone je Izviđač u istoj fazi naletio na prašku Duklu koja se pokazala dosta iskusnijom i sigurno realizirala prolazak u sljedeću rundu natjecanja.

– Prošle godine smo promijenili puno igrača, nismo imali ovakvu rotaciju, dok je Dukla bila stabilna, koncentrirana. Sad nismo imali puno promjena i Izviđač je bolji nego prošle sezone. Ali mislim da je i Linz kvalitetnija ekipa od Dukle, rekao je Čolina.

The post ČOLINA: Pokazali smo da možemo, u Ljubuškom očekujem puno više od igrača appeared first on Dnevni.ba.