ČOLINA: Ove utakmice nam mogu pomoći da narastemo

U vrlo gustoj završnici zaostale utakmice 2. kola Premijer lige u Maglaju Izviđač i domaći istoimeni tim su remizirali (27:27).

Maglaj je bolje igrao u prvom poluvremenu koje su dobili sa 15:12, dok su Ljubušaci bili bolji u nastavku, a greškom u završnici su dozvolili protivniku sedmerac koji im je donio jedan bod. Skauti su bili na pragu pobjede, ali su i ovako prvi put u Maglaju stigli do jednog osvojenog boda otkad je na klupi trener Toni Čolina.

Nakon pobjeda protiv Linza u Europi i aktualnog prvaka Borca, se ipak više očekivalo od Skauta.

– Ove utakmice nam jedino mogu pomoći da narastemo, da budemo koncentrirani od prve minute, od starta da uđemo maksimalno umjesto da se moramo vaditi cijelu utakmicu, rekao je trener Izviđača Toni Čolina, a potom komentirao događanja sa terena:

– Teško gostovanje, malo smo nervozno ušli sa šutevima iz vana, imali nerezonske šuteve, da bi se kasnije konsolidirali. Potom smo pokazali karakter i da svugdje možemo igrati na vrhunskom nivou. Nismo imali sreće i koncentracije do kraja da prelomimo utakmicu u svoju korist. Čudna utakmica, ali mislim da će ekipa poslije ovoga rasti. Idemo protiv Kaknja u subotu pokazati da možemo igrati dobro cijelo vrijeme.

Čolina je spomenuo punu dvoranu te energičnog i motiviranog domaćina kao okolnosti koje su učinile Maglaj teškim protivnikom.

– Naša ekipa je mlada, tako da neke stvari moraju proći i doživjeti da bi se znali ponašati kasnije. Mislim da će nam ova utakmica puno donijeti što se tiče psihičke pripreme jer u gostima ne možemo dobiti bodove ukoliko nismo koncentrirani svih 60 minuta. Momci su uradili svoj posao, svi su se trudili da naprave ono što smo se dogovorili, okrenuli smo na kraju utakmicu u svoju korist. U prvom dijelu smo dobili neke pasivne napade, u životu ih nisam nikad imao toliko. Mi igramo brzo, to svako zna i nismo sigurno u Maglaj došli zadržavati vrijeme. Neke stvari su sigurno kulminirale zbog tih pasivnih napada, stvorila se nervoza, ali je drugo poluvrijeme ipak bilo dobro. Desilo se da ipak nismo bili koncentrirani skroz do kraja i nadam se da ćemo to biti u subotu, zaključio je Čolina.

Ostala je žal za jednim izgubljenim bodom.

– Imamo 30 utakmica, ovo je početak i vjerujem da se nitko neće naigrati u Maglaju, rekao je Toni Čolina.

U subotu od 20 sati Izviđač nastavlja prvenstvo utakmicom protiv Kaknja u gostima. Er.B.