ČOLINA: Nismo planirali ovako neizvjesnu utakmicu u Čapljini

Još jednom su rukometaši Čapljine u svojoj dvorani odigrali dobrih oko 45 – 50 minuta utakmice u Premijer ligi, ovoga puta protiv aktualnog prvaka Izviđača, ali na kraju ipak izgubili sa 31:25.

Igre Čapljinaca karakterizira velika želja i borbenost, ali i slabija fizička pripremljenost u odnosu na protivnike te manjak rotacije. S druge strane su u 8. kolu prvenstva BiH naišli na jednu od najboljih ekipa lige koja je u teškom periodu i probala se u meču s Čapljinom odmoriti koristeći djelomično igrače koji su manje nastupali u Europskoj ligi. Čapljinci im to međutim svojom dobrom igrom nisu dozvolili, već ih natjerali da se pomuče za bodove.

– Sigurno nismo planirali ovako neizvjesnu utakmicu uz svo dužno poštovanje Čapljini i njihovim momcima. Imamo težak, gust raspored i mislio sam više iskoristiti igrače koji nisu toliko igrali uz jedan ozbiljan pristup od početka, ali se to na kraju nije dogodilo. Tako su neki igrači igrali previše minuta, a ovi koji su sad dobili priliku, nisu to iskoristili u pravoj mjeri. To možda govori i o njihovom iskustvu. Ekipi Čapljine čestitam na lavovskoj borbi i stvarno su pristupom nama pokazali kako treba. Čestitam svojoj ekipi što je uspjela na kraju napraviti ovu razliku, rekao je trener Izviđača Toni Čolina te o poziciji Čapljinaca u ovosezonskoj Premijer ligi dodao:

– Mislim da Čapljina može dosta, pogotovo pred domaćom publikom. Možda njima općenito za nijansu fali energije nekad pred kraj utakmice, ali mislim da s dobrim startom i dobrim ulaskom u drugo poluvrijeme mogu napraviti neke stvari protiv malo lošijih protivnika od nas.

Edvin Dželilović je u pobjedi Ljubušaka bio najefikasniji sa 10 golova (5 sa 7m), Diano Ćeško je dodao 6, a Haris Suljević imao 13 obrana. Lovro Krešić je zabio 8 golova za Čapljinu, a Nikola Bartolović 5. Mario Sesar je imao 11 obrana.

– Izviđač je bolja ekipa, uigranija, iskusnija, mada mislim da smo im mi dosta toga pomogli ovoga puta s našim greškama jer nikad bliže nismo bili da ih iznenadimo. Napravili smo posebno u drugom dijelu utakmice toliko gluposti da smo morali izgubiti, rekao je trener Čapljine Dragan Suton i dodao:

– Ovo su ipak amateri, ovi moji treniraju dva – tri puta tjedno, a Izviđačevi dva puta dnevno, i to je ta razlika. Što se bliži kraj utakmice nama pada koncentracija i stalno nam se događa jedno te isto, ali to ne možemo ispraviti još za dugo vremena. Dalje ćemo morati pojačati treninge i kad nam se vrate povrijeđeni igrači imat ćemo bolje šanse, jer nam sad dolaze malo lakši protivnici. Stvarno smo dosad imali težak raspored i nadam se da ćemo se malo dignuti i bolje igrati kako prvenstvo odmicalo.

U 9. kolu Čapljina gostuje u Goraždu.

– Tu smo negdje s ekipom Goražda, s tim da oni imaju prednost domaćeg terena. Ako budemo na nivou prvog poluvremena s Krivajom i većeg dijela utakmice s Izviđačem, mislim da se možemo nadati nečemu, zaključio je Dragan Suton.

S druge strane Izviđač je već jučer otputovao u Chambery gdje ih očekuje utakmica 4. kola Europske lige sa domaćinom sutra od 18.45 sati.

Sloboda izvukla remi u Boriku

Derbi utakmica između Borca i Slobode u banjalučkom Boriku je završena uz remi (22:22).

– Potpuno izjednačena utakmica možda dvije u najkvalitetnije ekipe u ligi. Utakmica koja je sadržila sve što treba da krasi jedan sport. Ostaje iskustvo igranja ovoliko izjednačenih utakmica. Realnost u sportu je onaj rezultat koji bude na kraju. Neka bude da je ovaj rezultat realan, izjavio je trener Borca Irfan Smajlagić.

Najbolji strijelac domaćih je bio Andrej Klimavec sa 6 golova, dok je na drugoj strani Mario Pavlak zabio 9.

čolina: nismo planirali ovako neizvjesnu utakmicu u čapljini

Čelik pred izbacivanjem iz lige

Zenički Čelik se ipak nije pojavio na terenu u domaćoj utakmici protiv Konjuha iz Živinica. Ovo je poslije meča sa Slogom iz Doboja, koju su Zeničani obavijestili da neće organizirati meč, drugi slučaj da nisu odigrali utakmicu. U skladu s propozicijama natjecanja Čeliku vjerojatno slijedi izbacivanje iz lige u kojoj neće moći nastupati sljedeće tri godine.

mostar@dnevni-list.ba

The post ČOLINA: Nismo planirali ovako neizvjesnu utakmicu u Čapljini appeared first on Dnevni.ba.