ČOLINA: Najgori momenat za dočekati najslabijeg protivnika

Uoči okršaja s francuskim Chamberyjem se u redovima ljubuškog Izviđača osjetila želja i potencijalna šansa da se napravi nešto više u jednoj utakmici skupine G Europske lige, ali je i 3. kolo ovoga natjecanja proteklo bez iznenađenja.

Francuzi su slavili sa sigurnih 40:27, u utakmici koja je za njih stigla kao odlična prilika da malo poprave atmosferu jer su prethodno uvezali pet poraza (tri u prvenstvu i dva u Europskoj ligi), dok je Izviđač u kratkom periodu zaredao sa iscrpljujućim derbi utakmicama Premijer lige. Poslije Borca, igrali su 8. studenog sa Leotarom (poraz od 25:24) pa dva dana kasnije sa Gračanicom (pobjeda od 34:32), a onda 14. studenog sa Chamberyjem.

– Jako teška utakmica za nas uz sve napore da osvježimo ekipu koja je igrala treću utakmicu u šest dana. Vjerojatno smo u najgorem momentu dočekali najslabijeg protivnika iz grupe. Iznevjerili smo publiku jer nije bilo energije ni igrača s klupe. Nismo imali dovoljno energije da bi mogli napraviti nešto više, kontrolirali utakmicu ili igrali protiv ekipe kakva je Chambery, kazao je trener Izviđača Toni Čolina te dodao:

– Oni su isto bili u nokdaunu prije ove utakmice, ali sigurno da je presudilo njihovo iskustvo. Sebastian Skube je igrao kao mladić prvo poluvrijeme. U startu smo odmah bili u deficitu unatoč dogovoru koji nismo ispoštovali. Vratili smo se sredinom prvog dijela, golman je pokupio koju loptu, bili smo u egalu, ali smo napravili toliko tehničkih grešaka na igrača manje i igrača više – da su do kraja poluvremena otišli na 6 razlike. U drugom dijelu smo smanjili na minus 4, ali onda nije bilo energije za nešto više. Čestitao bih ekipi Chamberyja na pobjedi, a i našim momcima što su dali ono što su imali u ovom trenutku. Mi se okrećemo Čapljini s kojom igramo u subotu pa u utorak igramo u Francuskoj. Moramo se osvježiti mentalno i fizički se dovesti u stanje da imamo konkurentniji sami start utakmice i prvo poluvrijeme, da bi onda nešto više napravili.

Za Chambery je najviše golova dao Benjamin Richert (8), od čega su četiri sedmerca. Na drugoj strani najefikasniji je sa 7 pogodaka bio Filip Odak.

– Jako teška utakmica protiv odličnog protivnika. Mislili smo da možemo više, solidno smo se pripremili iako nam je jako gust raspored i svi smo jako umorni. Ipak nije išlo, dali smo sve od sebe, zahvalio bih se publici i idemo dalje, izjavio je Filip Odak.

Ukupno gledajući, svakako još jedna vrijedna lekcija za mladi sastav Izviđača.

Hodžić: Izviđač nam je pomogao da odigramo vrhunski

Harun Hodžić je ušao u igru nakon 15-tak minuta i do kraja meča skupio 12 obrana na vratima Chamberya. Bh. reprezentativni golman je bio među boljim igračima gostiju.

– U napadu smo bili dobri, dok u obrani nije išlo. Trener je htio nešto promijeniti, ubacio je mene i pogodilo me par lopti, kazao je Hodžić o svojoj dobroj igri.

– Kad smo izvukli Izviđač odmah mi je bio poseban osjećaj što ću igrati u BiH sa svojom ekipom, što se možda jednom dogodi u karijeri. Imali smo odličnu utakmicu i ovo nam je trebalo da se vratimo na pobjednički kolosijek. Imali smo dosta poraza u prvenstvu. Izviđač je pružio odličan otpor, momci su se borili do kraja i pomogli su nam da odigramo jednu vrhunsku utakmicu. Tu je dosta odličnih mladih igrača i generalno bih mladima iz BiH savjetovao da dođu u Ljubuški jer kod Tonija Čoline imaju što naučiti. Protiv Berlina su također igrali odličnu utakmicu i svaka im čast.

Ivić se prisjetio SP-a

Hrvatski reprezentativni golman, Filip Ivić, je branio prvih 15-tak minuta vrata Chamberyja. Ističe da se prisjetio trenutaka i atmosfere sa Svjetskog juniorskog prvenstva 2013. godine i utakmice s Njemačkom.

– Drago mi je bilo prisjetiti se kako je bilo igrati ovdje prije točno 10 godina. Osjećao sam se i sad kao kod kuće. Hvala publici na vrhunskoj atmosferi, svima na gostoprimstvu, čestitam momcima iz Ljubuškog na borbenosti od prve do zadnje minute. Čestitam kolegama na korektno odrađenoj utakmici. Maksimalno smo odradili, bila nam je bitna ova utakmica jer imamo problema u francuskom prvenstvu i mislim da smo zasluženo pobijedili, izjavio je Ivić.

čolina: najgori momenat za dočekati najslabijeg protivnika

8

Poslije sjajne atmosfere protiv Fuchse Berlina, još jednom je dvorana u Ljubuškom bila dosta popunjena (oko 2.500 ljudi). U odnosu na utakmicu sa Nijemcima, Chambery je imao i podršku svojih navijača. Iako se radilo o samo 8 momaka, oni su pravili priličnu buku navijajući za svoj tim.

mostar@dnevni-list.ba

The post ČOLINA: Najgori momenat za dočekati najslabijeg protivnika appeared first on Dnevni.ba.