Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » Čitluk na vrhu: HNŽ prednjači u prometu kladionica
Čapljina

Čitluk na vrhu: HNŽ prednjači u prometu kladionica

24/01/20242 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Hercegovačko-neretvanska županija ima najveći udio kada je riječ o prometu kladionica po županijama u Federaciji BiH.

Na tom području ako promatramo promet po gradovima, suprotno od očekivanog, na prvom mjestu nije Mostar.

Naime, prema podacima koje su portalu Bljesak.info ustupljene iz Porezne uprava Federacije BiH, na prvom mjestu, s prometom od oko 141 milijun KM, nalazi se Čitluk.

Mostar je na drugom mjestu s prometom od oko 108 milijuna KM, zatim ide Čapljina s prometom od oko 26 milijuna KM.

Najmanje se kladilo u Neumu

Na četvrtom mjestu nalazi se Konjic s prometom od oko 16 milijuna KM, zatim Stolac sa 10 milijuna KM, te Jablanica s prometom od oko 7 milijuna KM.

U Prozoru je promet kladionica iznosio oko 5 milijuna KM te se najmanje kladilo u Neumu, gdje je promet iznosio oko 3 milijuna KM.

Ukupno su priređivači igara na sreću klađenja, na području Hercegovačko-neretvanske županije, u 2023. godini, ostvarili promet u iznosu od 318.604.379,83 KM.

”Na području Grada Mostara, igre na sreću klađenja priređuje 11 pravnih subjekta putem 191 uplatnog mjesta i 5 pravnih subjekata sa 15 poslovnih jedinica u kojima se priređuju igre na automatima. Prema službenim evidencijama broj zaposlenih kod poreznih obveznika osnovnih subjekata i poslovnih jedinica koji priređuju igre na sreću klađenja i kockanja je 373”, rekli su za Bljesak.info iz Porezne uprave FBiH.

Promet veći za devet milijuna KM

Podsjećamo, promet u kladionicama u Federaciji BiH u prošloj godini iznosio je više od 1,721 milijarde KM, što je u odnosu na 2022. godinu povećanje za oko devet milijuna KM.

Ono što je posebno zanimljivo, kako je u ranije istaknuo direktor Porezne uprave Federacije BiH Šerif Isović, jeste da su isplate u prošloj godini koje su bile neoporezive iznosile 1,251 milijardi KM, a one na koje se plaća porez su iznosile svega 251,2 milijuna KM.

Dodao je da kladionice trenutno imaju 5.285 zaposlenih.

U 2023. godini je bilo ukupno 11 priređivača igara na sreću koji su imali 2.132 uplatna mjesta, zatim 24 automat kluba sa 94 poslovne jedinice i jedan kasino.

Objava Čitluk na vrhu: HNŽ prednjači u prometu kladionica pojavila se prvi puta na Čapljinski portal.

caportal.net

Preporučeni članci

  • Zoran Tegeltija zamijenio Miru Džakulu na mjestu direktora UNO
  • Mateo Jovanović: ”Od ponedjeljka bez mobitela u OŠ ”Vladimir Pavlović” u Čapljini”
  • Iznad svetišta u Međugorju moći će letjeti samo službeni dronovi
  • VIDEO | Preko 375.000 osoba s dijebetesom u BiH

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

FOTO | Umjesto mora – osvježenje pronašli uz Trebižat: Čapljinska kupališta ovog ljeta prepuna kupača

19/07/2026

FOTO | Bakljada, suze i tišina ispred Fontane: Čapljina se posljednji put oprostila od Daniela Kraljića Bobete

18/07/2026

HNŽ: 11 požara u jednom danu – najviše intervencija u Čapljini

17/07/2026

Nova radarska postaja u PP Hutovu blatu: Tisuće mjerenja otkrile su kako se rijeka Krupa mijenja iz sata u sat

17/07/2026
Najnovije

Asistent u odgojno – obrazovnom radu

20/07/2026

Viši referent za financijsko knjigovodstvo; Viši samostalni referent za javne prihode

20/07/2026

Zaključene 15. Međunarodne večeri folklora u Vionici: Tradicija koja povezuje ljude i briše granice

20/07/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

Asistent u odgojno – obrazovnom radu

Viši referent za financijsko knjigovodstvo; Viši samostalni referent za javne prihode

Zaključene 15. Međunarodne večeri folklora u Vionici: Tradicija koja povezuje ljude i briše granice

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.