Brotnjo nakon jedanaesteraca pobijedilo Međugorje u polufinalu županijskog Kupa

HNK Brotnjo pobijedio je danas u polufinalu Kupa HNŽ NK Međugorje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Devedeset minuta utakmice na terenu Sport centra Međugorje završilo je 1:1, a plasman u finale županijskog Kupa Brotnjo je izborilo nakon jedanaesteraca rezultatom 5:2.

Dva broćanska nogometna kluba odigrala su zanimljivu utakmicu koje je privukla jako veliki broj gledatelja, koji su svjedočili jako dobrom nogometu.

Gostujuća momčad povela je pogotkom Josipa Ereiza, nakon čega je izjednačujući pogodak za NK Međugorje postigao Rafael Ostojić. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a uz veći broj izmjena s obje strane, mreže su u nastavku mirovale, tako da je finalist odlučen s bijele točke.

Vratar HNK Brotnjo Vanja Džidić, sin proslavljenog vratara Brotnja Nenada Džidića koji je u posljednjem prijelaznom roku pojačao čitlučki klub, obranio je pokušaje Borisa Pandže i Petra Milićevića, dok su s druge strane s bijele točke bili precizni Josip Ereiz, Ivan Prskalo, Petar Milićević i Kristijan Ćorić tako da je Brotnjo izborilo plasman u finale.

U finale županijskog Kupa također se plasirao HNK Rama, koji je u drugom polufinalu svladao HNK Kruševo 3:2. Zanimljivo je da su Brotnjo i Rama i prošle sezone bili finalisti Kupa HNŽ, a tada je pobjedu slavila momčad iz Rame 2:1.

Inače, polufinale Kupa HNŽ lijepa je uvertira za početak Druge lige FBiH-skupina Jug u kojoj će NK Međugorje i HNK Brotnjo ponovno odmjeravati snage.

The post Brotnjo nakon jedanaesteraca pobijedilo Međugorje u polufinalu županijskog Kupa appeared first on Općina Čitluk.