Borac na korak do opstanka u prvoj ABA ligi!

Košarkaši Borca uvjerljivo su svladali domžalski Helios u prvoj utakmici doigravanja za popunu posljednjeg mjesta u prvoj ABA ligi sljedeće sezone. Na svom parketu pobijedila je reprezentacija Srbije 96-78.

Brač ima prednost domaćeg terena kao momčad koja brani mjesto u prvenstvu jer je završio na pretposljednjem mjestu, dok je slovenski predstavnik izgubio u finalu drugog ranga regionalne lige od Krke.

Čini se da je najveći dio posla ipak bio obavljen kada je srpska momčad u prošlom kolu napravila senzaciju u Podgorici svladavši Budućnost u budućoj utakmici.

Već u drugoj četvrtini izabranici trenera Mijatovića došli su do uvjerljivih 22 poena prednosti, a na poluvrijeme su vodili 57-42 i tako pokazali razliku u kvaliteti.

Gosti se, međutim, nisu predavali pa konačna razlika do kraja nije ostala kao jedino pitanje. Štoviše, Helios je u trećoj dionici uspio smanjiti zaostatak na samo 5 poena, no nalet je odbijen, prije svega tricama Čarapića i Halea.

Na kraju nije bilo neizvjesne završnice, jer su Čačani ponovno došli do maksimalne razlike.

Na kraju su Diante Baldwin (3 skoka, 4 asistencije) i Hunter Hale (2 skoka, 6 asistencija) bili najučinkovitiji sa po 25 poena, dok je Đorđe Gagić bio na pragu double-double učinka sa 16 koševa.

U poraženoj momčadi najbolji je bio Austin Luke s 13 poena, 3 skoka i 7 završnih dodavanja, poen manje upisao je Bačvić uz po 4 uhvaćene lopte i asistencije, dok je Mahković skupio 12 poena.

Druga utakmica igra se u petak od 20 sati, a domaćin je Helios. Tada će Borac imati priliku završiti posao budući da se playoff igra na dvije dobivene utakmice.