BLAMAŽA NA FARSKIM OSTRVIMA: BORAC OBRUKAO BH. FUDBAL

Banjalučani su na ovo gostovanje stigli s dva gola prednosti iz prvog meča (2:0), ali su večeras odigrali katastrofalan meč i ispali su iz takmičenja.

Borac dobro otvara meč. Imao je bh. tim nekoliko pokušaja u uvodnim minutama, ali odbrana Torshavna je sigurna i golman domaćeg tima nije imao previše problema.

Potom domaći tim preuzima terensku nadmoć. Stvaraju nekoliko opasnih situacija, a u 35. minuti domaći tim dolazi do pogotka. Egilsson majstorski pogađa iz slobodnog udarca za 1:0.

Domaći tim je u tim trenucima bio veoma rastrčan, ali u 44. minuti domaći fudbaler Jacobsen pravi medvjeđu uslugu svom timu. Dobio je drugi žuti karton i morao je ranije pod tuš.

Borac i u nastavak ulazi ofanzivnije, ali ubrzo stiže hladan tuš. Gajić je skrivio penal u 53. minuti i isključen je, a Egilsson postiže pogodak za 2:0.

Potom domaći tim stvara još nekoliko odličnih šansi, da bi u 66. minuti došli i do trećeg gola. Lazić ovog puta pravi penal, a Egilsson sigurno s 11 metara postiže gol za hat-trick i vodstvo od 3:0.

U 75. minuti Borac se vratio u igru. Benjamin Tatar je postigao pogodak za 3:1.

Borac veliku šansu propušta tri minute kasnije. Mrkaić je imao veliku šansu, no nije uspio zabiti u gol-šansi.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i s obzirom na to da je Borac prvi meč dobio s 2:0, pobjednik ovog dvomeča tražio se kroz produžetke.

Ipak, nakon 120 minuta igre pobjednika nije bilo. Prostupilo se izvođenju penala. Tu su se bolje snašli igrači domaćeg tima koji idu dalje i imaju veliku šansu za prolaz i u treće pretkolo.

Borac je s druge strane obrukao bh. fudbal i pokazao je još jednom da naš fudbal nije daleko od amaterskog nivoa.