BiH pobjedom otvorila Eurobasket! Zmajevi poslali upozorenje favoritima

U uvodnoj utakmici skupine B Eurobasketa igranoj u Lanxess Areni u Kelnu Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je savladala selekciju Mađarske sa 95:85, i tako uspješno otvorila ovo veliko natjecanje.

S dva boda protiv Mađara naš A tim je otvorio sebi šansu za eventualni plasman u osminu finala za što će im trebati najmanje još jedna pobjeda.

Naši su opet opušteno otvorili utakmicu, a to je značilo prednost Mađarima od 23:17, koju su izabranici Adisa Bećiragića potom stizali do kraja prvog poluvremena. Na odmor se otišlo uz minimalnu prednost selekcije koju vodi Crnogorac Stojan Ivković (46:45), i to nakon trice Johna Robersona dvije sekunde prija kraja.

U treću četvrtinu Zmajevi ulaze bolje i prave razliku pred kraj ove dionice kad su upisali seriju od 7:0 za najveću prednost od 70:59. U posljednjih deset minuta ulaze s prednošću od 73:63, ali se Mađari ne predaju. Četiri minute prije kraja naši su ipak otišli na plus 12 (90:78) i bilo je jasno da će sačuvati prednost.

Najefikasniji u pobjedi BiH su bili Jusuf Nurkić sa 19 poena, Džanan Musa sa 19 poena, 6 asistencija i 5 skokova, John Roberson sa 18 koševa te Miralem Halilović sa 16 poena i 9 skokova. Kod Mađara je najbolji bio Szilard Benke sa 20 poena i 6 asistencija, Adam Hanga je dao 16 poena i 7 skokova, a David Vojvoda 15 koševa.

– Teško je uhvatiti ovakvu ekipu bez sustava, ali znali smo da će naša kvaliteta doći do izražaja ukoliko ne budemo pravili prevelike greške. Ako smo koncentrirani 40 minuta možemo biti jako opasan tim. Imamo dan odmora što nam ide u prilog kako bi se spremili za važnu utakmicu sa Njemačkom. Mislim da ćemo biti spremni za drugu utakmicu, dok nam je problem treća jer će se igrati dan kasnije, rekao je izbornik BiH Adis Bećiragić.

Domaćin prvenstva će biti dosta teži protivnik od Mađarske.

– Pokušat ću objasniti igračima što znači biti organizator prvenstva i koje su to prednosti koje će Nijemci imati. Ali se svejedno nadam da ćemo odigrati dobro i pobijediti, poručio je Bećiragić.

Nakon Mađarske Zmajevi će u okviru skupine B igrati protiv Njemačke (subota od 14.30h), Slovenije (4. rujna od 17.45h), Francuske (6. rujna od 14.30h) i Litve (7. rujna od 14.30h). Iz svake od četiri skupine po šest reprezentacija će se u osminu finala plasirati po najbolje četiri selekcije. Er.B.

The post BiH pobjedom otvorila Eurobasket! Zmajevi poslali upozorenje favoritima appeared first on Dnevni.ba.