BiH na startu Lige nacija remizirala u Finskoj

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Finske podijelile su bodove na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija odigravši neriješeno 1:1.

Finci su na početku utakmice imali veći posjed lopte, ali nisu uspijevali stvoriti konkretnije prilike. U 15. minuti su uspjeli zatresti mrežu Šehićevog gola, ali je gol bio poništen zbog ofsajda u kojem se našao Pukki.

U nastavku prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja. Selekcije su se smjenjivale u inicijativama, a pet minuta prije odlaska na odmor Pukki je sjajno pokušao nakon duge akcije, ali je Šehić odlično intervenisao.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena sudija Nick Walsh je pokazao znak za VAR te je otišao provjeriti da li je bio penal za Finsku u situaciji kada je šutirao Schuller, a odbrana BiH izblokirala udarac. Ispostavilo se da je Prcić igrao rukom, a sudiji Walshu je to bio dovoljan argument da pokaže na bijelu tačku. Pukki je bio siguran realizator za 1:0, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Samo 20 sekundi igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da se Pukki nađe u novoj velikoj prilici, ali je lopta ovaj put otišla pored gola. Budući da se ništa značajno nije promijenilo u našoj igri početkom drugog poluvremena selektor Ivaylo Petev je na teren poslao Menala i Gojaka.

Samo dvije minute nakon izmjena Gojak se našao u najboljoj prilici za našu selekciju, ali je u posljednji tren bio izblokiran. Slično se ponovilo i s Menalom koji minut kasnije, ali jednostvano naša selekcija nije nalazila put do gola.

Bilo je tako sve do treće minute sudijske nadoknade kada je Prevljak pogodio za konačnih 1:1. Prethodno se stvorila velika gužva pred golom Finske, a nakon Džekinog centaršuta, Prevljak se odlično snašao i donio bod našoj selekciji.

Finska i BiH su tako Ligu nacija otvorili sa po jednim bodom, dok će preostali dvojac iz naše grupe Crna Gora i Rumunija svoj međusobni duel odigrati večeras. BiH već u utorak igra utakmicu drugog kola Lige nacija kada će u Zenici dočekati selekciju Rumunije, dok će Finska ugostiti Crnu Goru.

The post BiH na startu Lige nacija remizirala u Finskoj appeared first on Dnevni.ba.