ATP MONTE CARLO: Krajinović prokockao meč loptu protiv Bautista-Aguta i izgubio

Srbijanski tenisač Filip Krajinović dobio je priliku nastupiti u glavnom ždrijebu Mastersa u Monte Carlu, iako je poražen u drugom kolu kvalifikacija, zbog odustajanja nekoliko igrača u posljednjem trenutku.

Bio je na pragu iskoristiti ovu situaciju i iznenaditi na startu protiv nekadašnje TOP 10 igračice Roberte Bautista-Agut, ali ipak nije uspio jer je poražen nakon preokreta s 2-1, u 5. setovima: 7, 7:6 (12:10 ) i 6:1, iako je u drugom setu imao i meč loptu.

Već u drugom gemu susreta Filip je spasio čak 4 break lopte i ipak uspio osvojiti svoj prvi servis gem, a potom odmah bez izgubljenog poena slomio suparnika i poveo s 2:1. Prednost je ipak ispustio u osmoj igri, kada je Španjolac poravnao na 4:4, ali je naš igrač iskoristio prvu priliku za break u 11. igri, a zatim rutinski servirao za 7:5 i vodstvo u setovima.

Krajinović nije iskoristio dvije break prilike u petom gemu drugog seta, a onda je i sam spasio dvije prilike protivnika u osmom gemu, kada je ipak izjednačio na 4:4. Uspio je neutralizirati suparnikovu set-loptu na svoj servis pa se otišlo u tiebreak.

Viđeno je tu dosta mini-prekida, no jedan više (5) napravio je Bautista-Agut. Filip je propustio meč loptu na svoj servis kod 10-9.

To ga je potpuno demoraliziralo, pa je brzo poražen u odlučujućem setu, uz tri breaka od Španjolca, koji će u srazu Alexandera Zvereva i njegovog imenjaka Bublika proći dalje do pobjede.