ATP MADRID: Lajović izbacio sedmog nositelja!

Srbijanski tenisač Dušan Lajović nastavio je s dobrim igrama nakon pobjede nad Felixom Auger-Alijasimom u 1. kolu Mastersa u Madridu.

Nakon dva i pol sata borbe Lajović je slavio rezultatom 6:2, 3:6, 7:6.

Lajović je sjajno ušao u meč i uz dva breaka poveo 4:0, nakon čega je uspješno završio posao u prvom setu.

Prvo je Auger-Aliassim zaprijetila u drugom gemu drugog seta, a potom u šestom gemu stigla do odlučujućeg breaka u ovom dijelu meča za vodstvo od 4:2. Auger-Aliasim također je uspjela uvesti meč u treći set, nakon što je u devetoj igri spasila jednu break loptu.

U trećem setu odigrano je 11 gemova bez breaka, pa čak ni prilike za break. U 12. gemu Lajović se uspio izboriti za dva breaka i meč loptu, ali je Ože-Alijasim ipak odolio i produžio meč.

Lajović se nije predavao u tiebreaku, brzo je poveo 5:0 uz dva mini-breaka i konačno osigurao prolaz u narednu rundu.

Za plasman u treće kolo, gdje će mu suparnik biti Jan-Lenard Struf.