Atletičarke Brotnja viceprvakinje BiH

Ekipno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice, natjecatelje rođene 2007. godine i mlađe, održano je jučer u Sarajevu. Tehnički organizator spomenutog prvenstva bio je Atletski klub Bosna, a na prvenstvu je nastupilo po osam klubova u kategorijama za djevojčice i dječake.

Članovi atletskog kluba Brotnjo nastupili su i na ovome prvenstvu, gdje su djevojčice zauzele odlično drugo mjesto. Naše članice imale su isti broj bodova kao i prvakinje iz Zenice po 38, ali na kraju je odlučivao broj osvojenih pojedinačnih medalja. Također i tu je bilo interesantno, jer su obje ekipe imale isti broj prvih mjesta, isti broj drugih mjesta i tek kod trećega mjesto, ekipa iz Zenice je imala jedno mjesto više. Još jedan veliki uspjeh za našu ekipu, a treba spomenuti da su naše djevojčice godinu mlađe, tako da će se sve i sljedeće godine moći natjecati u ovoj kategoriji. Dječaci ovaj put nisu imali sreće i zauzeli su 8. mjesto – poručili su iz AK Brotnjo.