Armani pokvario zabavu u Areni, Partizan upisao treći poraz u Euroligi

Košarkaši Partizana doživjeli su treći poraz u Euroligi pošto su na svom parketu pred 18.000 gledatelja poraženi od Armanija iz Milana rezultatom 75:80.

Partizan je odlično otvorio utakmicu i vrlo brzo došao do dvoznamenkaste prednosti. U prvoj četvrtini za tri poena šutirali su 4/5, a za 2 poena 4/6. S druge strane Armaniju je znake života davao Billy Baron koji je ubacio dvije trice, a zatim natjerao Željka Obradovića da postavi beka koji se nije htio odmaknuti od njega.

Prvih 10 minuta završilo je tricom Pantera za 27:17.

U drugoj četvrtini Brandon Davis bio je nerješiva ​​enigma za domaće, a na krilima njegove igre pod košem i u obrani gosti dolaze do 35:34. Tada u igru ​​ulazi Danilo Anđušić i s dvije vezane trice crno-bijeli se ponovno odlijepe i dolaze do ritma u kojem se odlazi na odmor s 48:41.

U nastavku je Armani u potpunosti preuzeo inicijativu i nakon nekoliko minuta nakon trice Shieldsa imali tri poena prednosti. Tada na scenu stupa Zack Leday koji postiže 9 poena i vraća Partizan u vodstvo i ritam. Ipak, Milanovci su poveli do kraja trećine nakon trice Melija i trice uz faul Billyja Berrona. Na kraju 30 minuta 61:62.

Kako je Armani krenuo u trećoj, Partizan je krenuo u posljednjoj trećini. Ponovno je zablistao Leday, a pridružio se i Exum koji je tricom zapalio Arenu za 71:62 i niz od 10:0.

No, nakon time-outa Etorea Messine uslijedio je uzvrat gostiju 7:0, au zadnjih 5 minuta ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Partizan je u tom razdoblju lako prodavao lopte koje su završavale u autu i vraćao Armaniju samopouzdanje.

Gosti su pokušali riješiti preko centara, ali su tri puta bili neuspješni, da bi Partizan otišao na plus 4.

Ipak, tricom Pengosa i koševima Shieldsa s bijele točke Milan vraća vodstvo 2 minute do kraja. Niccolò Melli imao je priliku odvesti svoju momčad na plus 3, no Papapetrou ga je savršeno blokirao pri pokušaju zakucavanja.

Međutim, u napadu je Partizan igrao loše i nijednom nisu došli do koša, prvo Madar, a potom i Pantera.

Nakon jedanaesterca Daviesa Milano ima plus 3, au sljedećem napadu Anđušić izbacuje loptu i ostavlja sve u Areni u nevjerici.

U napadu nakon time-outa Pengos rješava Papapetroua u igri 1 na 1 i Armani vodi 73:78 20 sekundi do kraja.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Shields s 24 poena, dok je Davis ubacio 15 poena. Kod crno-bijelih Leday je ubacio 23 poena (5/6 za tri poena), Lessor i Madar po 10.

Sljedeću utakmicu Partizan igra za dva dana protiv Virtusa iz Bologne u Beogradu.