AO: Novak “izbrisao” Dimitrova i nastavlja u Melbourneu

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u 4. kolo Australian Opena svladavši Grigora Dimitrova s ​​3:0 u setovima 7:6, 6:3, 6:4.

U prvom setu Novak je brzo napravio break i činilo se da će set dobiti puno lakše nego na kraju. Bugarski tenisač uspio je vratiti break u trenutku kada je Đoković servirao za set i izjednačio na 5:5.

Otišlo se u tie break, gdje je Novak ponovno imao prednost 4-1, no Dimitrov se ponovno vratio i tek nakon što su odigrali na razliku Đoković je prvi set priveo kraju 9-7 u tie breaku.

U drugom setu Novak je napravio break u šestom gemu i nije dopustio scenarij iz prvog seta. Sigurnim servisima sačuvao je prednost i nakon 6:3 došao do 2:0 u setovima.

Treći set počeo je kao iz snova za Đokovića jer je Dimitrova napravila break u prva dva servis gema i bilo je 3:0. Ipak, Dimitrov je odmah u sljedećem gemu uspio vratiti break i tako unijeti dramu u nastavak meča.

Pauzama tu nije bio kraj. I u sljedeće dvije utakmice viđeni su po jedan na svakoj strani. Ipak, Novak je od tog trenutka bio siguran na svoj servis i na kraju slavio maksimalnim rezultatom.

U sljedećem kolu Novak će igrati protiv domaćeg tenisača De Minaura koji je svladao Francuza Bbonzija rezultatom 3:0 u setovima.