AO: Kraljica Wimbledona izbacila prvakinju Roland Garrosa i US Opena!

U dvoboju jedinih aktualnih i aktivnih Grand Slam pobjednica Wimbledonska pobjednica Elena Rybakina izbacila je prvu tenisačicu svijeta Igu Šviontek s 2:0, po setovima 6:4 i 6:4, i plasirala se u četvrtfinale Australian Opena. .

Moskovljanka, koja igra za Kazahstan, zasluženo je pobijedila zahvaljujući agresivnoj igri u kojoj je koristila svaku priliku za napad. S druge strane, Poljak je griješio više nego inače.

Rybakina je već na startu oduzela servis protivnici, a potom i materijalizirala tu prednost nakon što je spasila dvije break prilike. Ipak, Iga je pokazala zašto je dominantna u posljednje vrijeme i poravnala na 2:2.

U sedmoj igri pak slijedi novi break za Kazahstanca, koji potom as servisom lako završava set s nulom.

U drugom setu pobjednica US Opena i Roland Garrosa prva je napravila break i povela 2:0, no ni to nije bilo dovoljno protiv raspoložene Rybakine koja je pokazala savršenu usredotočenost i mentalnu snagu. U petom gemu pogreškama Šviontek vratila je break, a zatim je u devetom iskoristila treću break loptu i došla u priliku servisom završiti meč.

Učinila je to, kao iu prvom setu, bez izgubljenog poena i tako ostvarila svoj najbolji rezultat na prvom Grand Slamu sezone.

Rybakina će u sljedećem kolu igrati protiv Latvijke Jelene Ostapenko, 17. nositeljice, koja je svladala mladu Amerikanku Koko Goff s 2:0 u setovima i tako se, također po prvi put, plasirala u četvrtfinale Melbournea.