ABA: Zvezda u laganom ritmu do prvog mjesta!

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su rutinsku pobjedu u 8. kolu ABA lige, nakon što su na svom parketu svladali fenjeraša Mornara rezultatom 95:75.

Na taj način crveno-bijeli su se osamili na čelu ljestvice sa skorom 7-1.

Ni u jednom trenutku nije bilo upitno tko će biti pobjednik u ovom meču. Već sredinom prve četvrtine domaći su došli do dvoznamenkastog vodstva na krilima sjajne igre Gedraitisa koji je ubacio tri trice. Nakon prvih 10 minuta bilo je 29:17.

Ušao je Yannis Sferopoulos koji je ravnomjerno rasporedio minutažu svim igračima. Tako je druga četvrtina krenula s potpuno drugačijom petorkom koja je u početku imala problema, pa je Mornar spustio na 7 poena minusa, ali je kasnije vratio dvoznamenkastu prednost i na odmor otišao s plus 13.

Ista slika bila je iu drugom poluvremenu, a domaći su bili napadački raspoloženi u trećoj dionici u kojoj su postigli 26 poena. Mike Toby je uspio pogoditi šuteve izvana, a Nemanja Nedović na poziciji playmakera upisao je 8 asistencija – 78:60.

U četvrtoj trećini igrala se egzibicionija Košarka i bilo je samo pitanje kakav će biti konačni rezultat. Na kraju 95:75.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Mike Toby sa 16 poena i 6 skokova, Simonović sa 13 poena i 7 skokova, Nedović, Geidraitis i Lazarević sa po 11 poena.

Kod Mornara Waller 14, Gavrilović 13 poena.