ABA: Partizan savladao SC Derbi pred svojim navijačima

Košarkaši Partizana u trećem kolu ABA lige pobijedili su na svom parketu Studentski centar rezultatom 91:82.

Partizan je prvu četvrtinu dobio 23:17, ali je u drugom dijelu SC Derby pružio jači otpor i nakon četiri minute igre u drugoj četvrtini poveo 32:28.

Do kraja prvog poluvremena vodila se izjednačena borba, a dvije minute do kraja Lessor je pogodio na dodavanje Panthera i dodatno iznudio faul, pa je Partizan otišao na plus pet, 42:37.

Ubrzo se prednost Partizana istopila, Mateo Drežnjak minutu prije kraja prvog poluvremena smanjio je na 42:41, a nakon još jednog neiskorištenog napada crno-bijelih Tasić je pogodio za vodstvo gostiju. No, razigravač crno-bijelih Exum rješava posljednji napad Partizana koji na poluvrijeme odlazi s minimalnih 44:43.

U trećoj četvrtini gosti su nastavili s dobrim otporom Partizanu koji nije imao dovoljno energije.

Na početku posljednjeg dijela Partizan je zaigrao nešto bolje, a četvrtina je počela košem Lesora. Trojkom Tristana Vukčevića za 80:68 vratila se energija i na tribine i na teren, a crno-beli su u tim trenucima preokrenuli meč u svoju korist.

Najbolji u Partizanu bio je Matias Lessor s 19 koševa i četiri skoka, a pratili su ga Leday s 15, Papapetra s 12 te Vukčević i Exum s po 11 koševa.

Kod gostiju najbolji su bili Jackson s 19 i Mateo Drežnjak sa 16 poena.