ABA LIGA: Pecarski, Mavrin uzalud double-double za Mornara za pobjedu Splita i nadu u play-off!

Košarkaši Splita svladali su Mornar 91:80 na otvaranju 22. kola ABA lige. Od drugog dijela preuzeli su kontrolu nad utakmicom i ostavili mogućnost prolaska u doigravanje.

Prva četvrtina bila je izjednačena. U drugom su Splićani stvorili dvoznamenkastu prednost koju su održavali do poluvremena.

Imali su bolji postotak pogodaka i jedan bod lošiji od Barana. Nelson je imao 13 kod domaćina, a Pecarski također kod Mornara.

U drugom poluvremenu Splićani su nastavili s dobrom igrom te su tijekom treće četvrtine održavali dvoznamenkasti plus. U četvrtoj četvrtini Mornar je uspio smanjiti razliku na jednoznamenkastu 79:72.

Hrvatska momčad odbila je napade i slavila u pokušaju plasmana u doigravanje.

Do pobjede ih je predvodio Dominik Mavra s 20 poena i 11 asistencija. Nelson i Shorter imali su po 15 koševa.

U momčadi Mornara najefikasniji je bio Pecaraki s 18 poena. Ovnovi u narednom kolu dočekuju Crvenu zvezdu Meridianbet. Split u gostima kod Maggie MIS.