ABA LIGA: Moćni Partizan otvorio 2023. sa stotkom!

Partizan – Zadar 114:77 (34:25, 29:24, 27:15, 24:13)

Košarkaši Partizana svladali su Zadar u 13. kolu ABA lige. Crno-bijeli su treći put ove sezone u regionalnom natjecanju ubacili više od 100 koševa, a ovaj put su bili najefikasniji u duelima protiv Cibone i Budućnosti. Utakmicu je obilježio i povratak Balše Koprivice nakon ozljede.

Susret su poenima otvorili Panther i Leday. Utakmica je na početku bila izjednačena. Giordano je prvu tricu na utakmici pogodio tek nakon četiri minute susreta bez koša s obje strane. Nakon 17:14 za Zadar, crno-bijeli su uzvratili serijom 9:0. U finišu su ubrzali i momčad Željka Obradovića je prvu dionicu završila s +9.

Na početku druge četvrtine Partizan je došao do dvoznamenkaste razlike. Bilo je i maksimalno +18. Zadar je serijom 8:0 uspio dovesti razliku na +10 u korist Partizana. Crno-bijeli su to odbili i na odmor otišli s čak 63 poena uz osam ubačenih trica i općenito boljim šutem iz igre.

Momčad su u ovom dijelu igre predvodili Avramović s 15 i Vukčević s 12. Kod Zadrana Božić je ubacio 10 poena, a Lakić i Đordano po osam.

Drugo poluvrijeme počelo je košem Luke Božića. Bodovnu prednost imao je i Partizan koji je zadržao dvoznamenkasti plus. Obilježen je i 21 poen razlike nakon pogotka Smailagića za 77:56. Partizan je do kraja trećine postigao 90 poena u tri četvrtine.

Dante Exum postigao je prve koševe u četvrtoj četvrtini. Koprivica je posle tri i po minuta igre postigao 100. koš za Partizan u ovom meču. Razlika se do kraja susreta samo povećavala. Partizan je sada sa skorom 11-2 na drugom mjestu iza Crvene zvezde koja ima trijumf više. Zadar sa 7-6 ostaje u zoni doigravanja.

Kod Partizana najbolji je bio Tristan Vukčević s 25 poena i 9 skokova. Avramović je imao 16 poena. Dvocifreni su bili i Koprivica, Smailagić i Papapetru.

U momčadi Zadra ponovno je briljirao Luka Božić s 19 poena i 10 skokova. Giordano je dodao 13 poena.

Crno-beli u četvrtak dočekuju Monako. Sljedeći protivnik Zadra bit će Studentski centar.