U nedjelju, 28. srpnja, na blagdan sv. Ane, u Lištanima kod Livna svečano je otvoren vatrogasni dom DVD-a Lištani. Izgradnja doma započela je 2022. godine, a podršku su pružili svi koji su kupili ulaznice za ovaj događaj. Među mnogim gostima, Mate Rimac je došao podržati svoje sunarodnjake.
Rimac je već ranije donirao novac za vatrogasno vozilo i gradnju doma. ”Možda nemam vremena za gašenje požara u šumi, ali imam novac za ovu ekipu koja radi vrhunski posao ne samo u gašenju požara, već i u obavljanju mnogih dobrih djela za zajednicu. Rado ću ih podržati”, izjavio je Rimac, prenosi Jabuka.tv. DVD Lištani, osnovan 2018. godine, ranije je opremu čuvao po garažama i staroj ambulanti, a sada će imati vlastiti prostor.
”Hvala našim donatorima, gostima, svećenicima. Ovo je povijesni dan za naše društvo. Srce nam je puno!”, poručili su iz DVD-a Lištani.
Svečanosti su prisustvovale brojne vatrogasne postrojbe i dobrovoljna vatrogasna društva iz BiH i Hrvatske. Bljesak.info

Izvor: ( relax-portal.info / Mostarski.info )



