Završen prvi tjedan LMZ općine Grude

U petak je odigrano pet susreta ovogodišnje LMZ općine Grude.

Odigrane su dvije utakmice juniora. U prvoj utakmici Ružići su svladali Tihaljinu rezultatom 4:2, a nakon toga Drinovci su slavili protiv Boboške 9:0.

Nakon njih uslijedile su utakmice seniora.

Ekipa Grude Zapad i Sovići Donji odigrali su 2:2. Zapad je poveo preko Josipa Tolića, a nedugo nakon toga Zdravko Čuljak izjednačio je na 1:1. Pet minuta prije kraja susreta Sovići Donji zahvaljujući Anti Grizelju postigli su pogodak za 2:1, a pred sami kraj utakmice Nikola Kozina uspio je postići pogodak za konačnih 2:2.

Drugu utakmicu igrali su Donji Mamići protiv Pocrta. U neizvjesnoj i odličnoj utakmici prvi pogodak postignut je tek u 37. minuti. Pocrte su povele, a strijelac je bio Ante Zucić. Igrala se posljednja minuta utakmice kada je loptu uzeo Karlo Bošnjak i postigao pogodak za 1:1.

Posljednja utakmica odigrana je između Drinovaca 1 i Dragićine, a završila je rezultatom 5:2. Dragićinu su bolje ušli u igru i poveli preko Darka Palca, a nakon toga uslijedio je potpuni preokret. Marko Glavaš, Mislav Majić (dva pogotka), Grgo Ravlić i Josip Pandžić bili su strijelci za Drinovce. Dragićina je uspjela smanjiti na 5:2, a gol je postigao Vinko Palac.

Rezultati:

JUNIORI Ružići – Tihaljina 4:2
JUNIORI Drinovci – Grude Boboška 9:0
Grude Zapad – Sovići Donji 2:2
Donji Mamići – Pocrte 1:1
Drinovci 1 – Dragićina 5:2

Nakon prvog tjedna natjecanja u skupini A prvo mjesto pripada Drinovcima 1 koji imaju sedam bodova. Nakon njih Grude Zapad i Donji Mamići po pet bodova, te Sovići Donji četiri boda. Na petom mjestu su Pocrte s dva boda, a posljednja je Dragićina bez osvojenog boda. U skupini B po šest bodova imaju Tihaljina i Grude Centar, a po tri boda Drinovci 2 i Pešija. Gorica i Ružići su do sada bez osvojenog boda.

Kod juniora Drinovci i Gorica Sovići imaju po devet bodova, Ružići šest bodova, a Donji Mamići i Tihaljina po tri boda. Pocrte i Grude Boboška bez osvojenog boda.