Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » U poliklinici Vitalis započeo s radom PET/CT CENTAR
Čapljina

U poliklinici Vitalis započeo s radom PET/CT CENTAR

08/11/20222 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

U Poliklinici Vitalis sa sjedištem u Mostaru u suradnji i uz podršku lidera PET/CT dijagnostike u ovom dijelu Europe Poliklinike Medikol Hrvatska, nakon dugotrajnih priprema, edukacija u inozemstvu, osiguravanja pravnih, tehničkih i sigurnosnih standarda s radom je krenuo PET/CT uređaj.

PET/CT je jedna od najsuvremenijih dijagnostičkih metoda današnjice koja jednim snimanjem u vidnom polju obuhvati i analizira cijelo tijelo. Dakle, umjesto nekoliko zasebnih pretraga, koje za pacijente iziskuju značajno dulje vremena te dijagnostiku na više različitih mjesta PET/CT-om je to moguće učiniti u jednom aktu i na jednom mjestu.

Primarno se primjenjuje u dijagnostici zloćudnih bolesti, kliničkom praćenju bolesnika, procjeni proširenosti zloćudne bolesti kao i učinaka liječenja. Također odgovara na različite medikamentozne, kirurške ili neuroradiološke postupke. Nakon završenog liječanja PET/CT se koristi za otkrivanje povrata bolesti i metastaza, te kao pomoć pri određivanju polja zračenja. PET/CT se koristi i kod pojedinih neuroloških oboljenja poput rezistentne epilepsije, gubitka pamćenja, demencije, kao i poremećajima kretanja.

PET/CT se primjenjuje za procjenu ishemije, hibernacije, vijabilnosti srčanog mišića te mogućnosti oporavka srčane funkcije, dijagnostici upalnih promjena velikih krvnih žila, kontrolnim obradama nakon kirurškog zahvata aortalne aneurizme, kod sumnje na infekciju grafta i kod febrilnih stanja kojima se unatoč svakoj drugoj dijagnostičkoj obradi ne može naći uzrok.

Prilikom izvođenja pretrage pacijenti su izloženi ionizirajućem zračenju koje je u medicinski prihvatljivim okvirima, a korist od pretrage višestruko nadmašuje njezinu potencijalnu štetnost.

Nabavkom suvremenog uređaja PET/CT čija je primarna uloga rano dijagnosticiranje zloćudnih bolesti, Poliklinika Vitalis riješila je problem odlazaka pacijenata u susjedne zemlje kako bi dobili potrebnu zdravstvenu uslugu.No, ono što je nesumnjivo najznačajnije jest činjenica da će nabavkom ovog uređaja Poliklinika Vitalis, skupa sa svojim partnerom Poliklinikom Medikol iz Republike Hrvatske, značajno smanjiti zastrašujuću statistiku smrtnosti stanovništva u BiH od zloćudnih bolesti, odnosno spasiti i produžiti tisuće ljudskih života.

Objava U poliklinici Vitalis započeo s radom PET/CT CENTAR pojavila se prvi puta na Čapljinski portal.

caportal.net

Preporučeni članci

  • Zašto vaš automobil troši više goriva na niskim temperaturama?
  • Hercegovinu očekuje novi val vrućina: Temperature do 38 stupnjeva, izdano upozorenje
  • FOTO | U HNŽ stigla nova vatrogasna vozila
  • FOTO | Djelatnici JKP i dalje na terenu – voda bi u naselja trebala stići večeras

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

FOTO | Umjesto mora – osvježenje pronašli uz Trebižat: Čapljinska kupališta ovog ljeta prepuna kupača

19/07/2026

FOTO | Bakljada, suze i tišina ispred Fontane: Čapljina se posljednji put oprostila od Daniela Kraljića Bobete

18/07/2026

HNŽ: 11 požara u jednom danu – najviše intervencija u Čapljini

17/07/2026

Nova radarska postaja u PP Hutovu blatu: Tisuće mjerenja otkrile su kako se rijeka Krupa mijenja iz sata u sat

17/07/2026
Najnovije

Asistent u odgojno-obrazovnom radu

20/07/2026

Viši referent za vođenje poslova arhiva

20/07/2026

Asistent u odgojno – obrazovnom radu

20/07/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

Asistent u odgojno-obrazovnom radu

Viši referent za vođenje poslova arhiva

Asistent u odgojno – obrazovnom radu

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.