Posušje svladalo Velež i osiguralo opstanak u ligi

Posušje je u posljednjem 33. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine svladalo Velež s 2:1. Domaći su osigurali opstanak u ligi, a gosti su prvenstvo okončali na šestoj poziciji.

Posušje je u utakmici s Veležom ušlo sa strahom od ispadanja. Ipak, domaći tim je uspio uzeti tri boda i na kraju su osigurali opstanak u društvu najboljih.

Velež fenomenalno ulazi u ovu utakmicu. Već u šestoj minuti gosti iz Mostara su poveli, a Nemanja Anđušić je pogodio za 1:0, piše Sportsport.

Posušje očekivano kreće naprijed nakon primljenog gola. Boban je imao dobru priliku za domaće, odmah uzvraća ponovo Anđušić, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, u 18. minuti Posušje dolazi do gola. Dadić koristi šansu i matira Hadžikića za 1:1.

Posušje je u ostatku prvog poluvremena bolji tim. Imali su domaći više od igre, no promjene rezultata nije bilo i na odmor se odlazi rezultatom 1:1.

Slična slika na terenu viđena je u nastavku utakmice. Posušje je imalo veći posjed lopte i više od igre, no prave šanse su izostale.

Ovaj meč bio je prekinut u samom finišu. Nemile scene događale su se na tribini s gostujućim navijačima, pa je susret završen nakon 15-ak minuta nadoknade.

U nadoknadi je domaći tim stigao do pobjede. Dosuđen je penal, a Boban je pogodio za trijumf Posušja od 2:1.

Velež je ovu sasvim solidnu sezonu okončao na šestoj poziciji sa 45 bodova, a Posušje je 10. s 37 osvojenih bodova.

Post Posušje svladalo Velež i osiguralo opstanak u ligi je prvi puta viđen na Grude Online.