Krajem proteklog mjeseca ponajbolji natjecatelji Karate kluba Grude, Stjepan Mikulić i Marija Čuljak nastupili su u Rijeci na turniru Cro Open.

Natjecanje je trajalo tri dana na kojem je sudjelovalo 1609 natjecatelja iz 19 zemalja, a većinom su bili reprezentativci.  Marija Čuljak ostvarila je nekoliko pobjeda i izgubila u borbi za treće mjesto.

Dva tjedna poslije članovi KK Grude sudjeluju na natjecanju u Mostaru na prvom Zrinjski Kupu na kojem su ostvarili odlične rezultate. Prva mjesta osvojili su Anđela Čuljak i Matej Ćorluka, druga mjesta Stjepan Mikulić ,Ivan Lucijan Sabljić, Iva Herceg i Marija Čuljak, a trećeplasirani su bili Marija Ćorluka i Ante Herceg. U Open kategoriji Seniori Stjepan Mikulić zauzeo je treće mjesto.

Proteklog vikenda u Sarajevu je održan kvalifikacijski turnir za kadete, juniore i U21 za nastup na Balkanskom i ujedno izborni turnir za odlazak na Europsko.

Sudjelovalo je 347 natjecatelja iz 71 kluba. Za KK Grude nastupilo je pet natjecatelja, od kojih je dvoje uspjelo izboriti odlazak na Balkansko i to Marija Čuljak osvojivši drugo mjesto u uzrastu Juniorki u težinskoj kategoriji -66 i Stjepan Mikulić osvojivši peto mjesto u uzrastu do 21 godine. Stjepan, iako nije napunio još 18 godina, natjecao se u kategoriji do 21 godine i ostvario odličan rezultat.

Nastup na Balkanskom je izborni turnir za nastup na Europskom prvenstvu koje će se održati u drugom mjesecu u Cipru.

karate klub grude: marija čuljak i stjepan mikulić izborili odlazak na balkansko prvenstvo karate klub grude: marija čuljak i stjepan mikulić izborili odlazak na balkansko prvenstvo karate klub grude: marija čuljak i stjepan mikulić izborili odlazak na balkansko prvenstvo karate klub grude: marija čuljak i stjepan mikulić izborili odlazak na balkansko prvenstvo

Post Karate klub Grude: Marija Čuljak i Stjepan Mikulić izborili odlazak na Balkansko prvenstvo je prvi puta viđen na Grude Online.