HRK Grude: Pobjede naših dječaka te velikih i malih cura ovog vikenda

U 16. kolu BH Telecom Premijer lige rukometašice Grude gostovale su kod ŽRK Ilidža i ostvarile pobjedu rezultatom 36:28.

Početak utakmice je protekao u pomalo nervoznoj igri u kojoj je bilo dosta grešaka sa obje strane. Ipak, od 5.minuta nakon rezultata 2:2 što je bilo i zadnje izjednačenje na utakmici, Gruđanke dodaju gas i dolaze do prednosti koju do kraja poluvremena malo po malo povećavaju sve do +10 i rezultata 12:22 s kojim se otišlo na odmor.

I prvih 10-ak minuta drugog poluvremena su grudske rukometašice odigrale ozbiljno i odgovorno i stigle do +15(14:29). Nakon toga je nastupila izmijenjena postava koja je odigrala dosta lošije, ali dovoljno da se na kraju dođe do sigurne pobjede i konačnog rezultata 36:28 za HRK Grude.

Ovom pobjedom HRK Grude je nastavio pobjednički niz i nakon 16 kola zauzima prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici sa maksimalnih 30 bodova.

ŽRK Ilidža – HRK Grude  28:36(12:22)
16.kolo BH Telecom Premijer lige
Suci: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banja Luka)
Nadzornik: Mario Primorac (Ljubuški)

ŽRK Ilidža: Lejla Jahić, Bujak Zerina, Iman Memić, Džana Adilagić, Jasmina Pavlović 1, Maja Mihajlović 4, Almedina Imširović 9, Ena Kostić 4, Anđela Jankobvić 4, Divna Janković, Erna Šabić, Melisa Omerović 1, Ismihana Perla 4, Naida Škaljić 1

Trener : Elvir Baručija
Sedmerci: 3(3)
Isključenja: 10 minuta

HRK Grude: Martina Šumelj , Matea Šumelj 5, Paula Miloš, Anja Boban 1, Teodora Petković 4, Mia Lugonjić 1, Lea Bošnjak 5, Ina Džidić 1, Milena Vujisić, Karla Lovrić 9, Barbara Karačić, Gabrijela Rašić, Josipa Zubac, Jovana Ilić 10

Trenerica: Zlata Zubac
Sedmerci: 5(4)
Isključenja: 10  min

Dan prije velikih cura, u Grudama su svoje utakmice u okviru RS Herceg Bosne odigrale i mlađe dobne skupine našeg kluba i to protiv RK Stolac. U tim utakmicama su naši dečki u kategoriji mlađih kadeta (2008. godište i mlađi, s tim da u našoj ekipi nema nijedan dečko 2008. g svi su mlađi) ostvarili pobjedu rezultatom 27:15, dok su kadetkinje (2006. godište i mlađe) ostvarile pobjedu 22:18.

Tako je kompletiran još jedan uspješan vikend za HRK Grude.

Čestitke velikim i malim curama kao i našim dečkima na odličnim igrama i pobjedama.

Pred nama je još jedan rukometni vikend u Grudama u kojem ćemo u subotu, 01.04.2023. u derbi utakmici BH Telecom Premijer lige dočekati ekipu ŽRK Krivaja iz Zavidovića koja, također ovog proljeća ima ostvarene sve pobjede, dok je nedjelja, 02.04.2023.g rezerviran za mini rukomet i 12.memorijalni međunarodni turnir Žrtve Kupresa ’92 na kojem sudjeluje više od 30 ekipa iz BiH i Hrvatske.

Vidimo se u gradskoj sportskoj dvorani Bili brig idućeg vikenda!

Post HRK Grude: Pobjede naših dječaka te velikih i malih cura ovog vikenda je prvi puta viđen na Grude Online.