Hercegovci odveli Hrvatsku na Europsko prvenstvo

Mlada reprezentacija Hrvatske do 17 godina izborila je odlazak na Europsko prvenstvo. Igrači Marijana Budimira učinili su to danas svladavši u gostima Irsku rezultatom 0:5.

No, unatoč uvjerljivoj pobjedi, Europsko prvenstvo “mali Vatreni” izborili su posljednjim petim pogotkom u posljednjim sekundama, s obzirom na to da je gol razlika bila presudna za plasman na veliko natjecanje.

Hrvatska na Euro ide kao jedna od sedam drugoplasiranih ekipa. Naime, u borbi za odlazak na prvenstvo Hrvatska je bila s Njemačkom koja je izgubila od Portugala 2:3 i završila kvalifikacije s gol razlikom 7:6, a Hrvatska s 8:6 te je jedan pogodak bio presudan.

Mrežu Iraca danas je načeo Ljubušak Mislav Ćutuk iz kaznenog udarca u 34. minuti, dok je na 0:2 u sudačkoj nadoknadi prvog dijela glavom povisio Marko Zebić.

Do trećeg pogotka Hrvatska dolazi tek u 80. minuti preko Patrika Martića, da bi pet minuta kasnije na 0:4 povisio svojim drugim pogotkom Mislav Ćutuk, ponovno iz kaznenog udarca. Pogodak odluke u zadnjim sekundama je postigao Ljubo Puljić nogometaš Bayerna koji korijene vuče iz Stoca.

Post Hercegovci odveli Hrvatsku na Europsko prvenstvo je prvi puta viđen na Grude Online.