Gruđanke uvjerljive u derbiju protiv Borca

U subotu je u Grudama odigrano prvo kolo bh. Telecom Premijer lige BiH za rukometašice između domaćina HRK Grude i ŽRK Borac Banja Luka. Slavili su domaćini rezultatom 32:24 (18:11).

Samo početak utakmice je prošao u velikom grču, posebno domaće ekipe, a to se posebno vidi iz činjenice da su domaće igračice prvi gol postigle tek u 6. minuti.

Prva četvrtina utakmice je prošla u dosta izjednačenoj igri, ali s rezultatskom prednošću gošći koja se kretala do 2 gola razlike.

A onda od 15. minute kao da su Gruđanke postigle radnu temperaturu i polako krenule u preokret. Nakon izjednačenja na 6:6 uslijedilo je još jedno kod rezultata 7:7 i od tada, a igrao se 17.minut, Banjalučanke nisu uspjele dostići rezultat. Uslijedio je period furiozne igre aktualnih prvakinja koje su od 17. do 24.minute napravile 7:1 i već tada otišle na nedostižnu prednost. Iako su domaće igračice u 25.minuti ostale bez veoma važne igračice, Matee Šumelj koja je u jednom duelu sa igračicom Borca Jovanom Novaković, po mišljenju sudaca napravila pregrub prekršaj i dobila izravnu diskvalifikaciju, ipak se to nije osjetilo na igri ostatka ekipe. Prvo poluvrijeme Gruđanke su završile sa +7(18:11)

U drugom poluvremenu domaća ekipa je odigrala onoliko koliko je trebalo da pobjede te pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Održavale su sigurnu razliku koja se kretala između 5 i 9 golova da bi na kraju završilo sa +8 i rezultatom 32:24.

Utakmica koje je trebala biti derbi nije u potpunosti opravdala taj epitet jer su aktualne prvakinje BiH bile puno bolji protivnik i jednostavno nisu dozvolile nikakvu neizvjesnost. Ostvarile su zasluženu, uvjerljivu pobjedu koja puno znači za samopouzdanje ove pomlađene ekipe koja se još uigrava.

Velike čestitke svim igračicama i trenerici i puno sreće idućeg vikenda kad ekipa gostuje u Uskoplju/Gornjem Vakufu kod novog premijerligaša Sloge 2013.