Ružići, Gorica, Grude Zapad i Tihaljina igrat će u polufinalu malonogometne Lige MZ općine Grude.

U prvom četvrtfinalnom susretu snage su odmjerili Ružići i Pešija. Odlična utakmica s puno prilika kod obje ekipe. Prvo poluvrijeme završilo je 0:0. U 10. minuti drugog poluvremena Ivan Bandić dovodi Ružićane u vodstvo. Tim rezultatom je završila prva utakmica, a ekipa Ružića plasirala se u polufinale.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici sastali su se Gorica i Donji Mamići. Prije početka susreta održana je minuta šutnje za tragično preminule u Gorici.

Utakmicu su Goričani bolje otvorili dok je ekipa Donjih Mamića prijetila preko brzih kontri Ivana Leke. Međutim, tri minute prije kraja poluvremena Hrvoje Jurić postigao je pogodak za 1:0 i s tim rezultatom se odlazi na predah. Drugo poluvrijeme Donji Mamići su krenuli napadački te nakon 9 minuta igre Grgo Alpeza donosi izjednačenje, a dvije minute kasnije Ivan Leko preokreće rezultat na 2:1.

Nakon toga Gorica preko dva pogotka Ante Paradžika, prvo iz penala a onda iz igre, ponovno preokreće rezultat i vodi Goricu u polufinale.

Nakon njih na teren su izašli Drinovci i Grude Zapad. Dvije mlade ekipe s par iskusnih pojedinaca igrale su brz i čvrst nogomet te prvo poluvrijeme završava 0:0. Slično se nastavilo i drugo poluvrijeme do 28. minute kada Blaž Čale dovodi Zapad u vodstvo. Uslijedila je čvršća igra i dvije minute kasnije Marko Glavaš donosi izjednačenje. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a nakon toga uslijedili su penali. Vratar Gruda Zapad Gabrijel Šimić pokazao se izvrsnim golmanom, a s dvije vrhunske obrane odveo je svoju momčad u polufinale ukupnim rezultatom 5:4.

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici sastali su se Grude Centar i Tihaljina, omjer dvije vrlo iskusne ekipe. Obje ekipe krenule su snažno u utakmicu ali tek krajem prvog poluvremena iskusni Dario Alpeza donosi vodstvo Centru. Već sljedeći napad ekipa Tihaljine preko Ivana Perića dolazi do izjednačenja. Ante Ćorluka na početku drugog poluvremena prekrasnim pogotkom s polovice terena vraća vodstvo Centru. Za Tihaljinu kasnije izjednačuje Tomislav Perić, a na 3:2 povećava Luka Ančić. Konačni rezultat u regularnom dijelu postavlja Ivan Ćorluka 15 sekundi prije kraja. Nakon penala slavila je ekipa Tihaljine rezultatom 7:6.