Danas se tradicionalno biciklističko hodočašće u čast sv. Ante održava u organizaciji Društva pedagoga TZK Ljubuški i biciklističkih klubova Mostar, Brotnjo i Ljubuški.
Početak je bio jutros u Mostaru ispred Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače, odakle su biciklisti i biciklistice krenuli prema Čitluku.
Nakon kratkog odmora, biciklistička ruta se povećanim brojem sudionika nastavlja ka Međugorju i crkvi sv. Jakova, a potom preko Miletine, Crnopoda i Humca do svetišta sv. Ante gdje će biti održana sveta misa i blagoslov biciklista.
Ovo hodočašće okuplja veliki broj biciklista iz različitih klubova, kao i rekreativaca koji nisu članovi klubova, s ciljem promocije rekreativnog biciklizma za sve uzraste pod sloganom „Zdrav duh u zdravom tijelu“.
Objava Biciklisti danas voze u čast sv. Ante prvi je puta viđena na stranici Općine Čitluk.
Izvor: ( citluk.ba / Mostarski.info )



