Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » U Livnu uspješno realiziran Drugi ljetni kamp za osobe s invaliditetom
Livno

U Livnu uspješno realiziran Drugi ljetni kamp za osobe s invaliditetom

27/07/20223 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

U organizaciji Udruge roditelja djece s poteškoćama u razvoju Put u život – PUŽ Livno i Marijanske vinkovske mladeži u Livnu je uspješno realiziran Drugi ljetni kamp za osobe s invaliditetom. Srednja strukovna škola sa svojim učionicama, sportskim terenom i ostalim pratećim sadržajima i bajkovita kućica na rijeci Sturbi bili su ovih dana najveselija mjesta u gradu.

Različite kreativne radionice za osobe s invaliditetom ugostile su i one iz najudaljenijih livanjskih sela. Već i sam pogled na ovu žuto-plavu skupinu govori koliko im je kamp donio veselja.

„Odlično, ovo se zabavljamo, je lipo svašta radimo, i lani je bilo i ove godine i dogodine će biti ako bog dragi da“, kaže Ljubica Brnić.

„Zabavljam se, imam svoje društvo ovdje, i baš mi je lipo ovdje, baš bi uvijek išao ovdje. Uvijek mi je zanimljivo družit se sa svojim prijateljima, sa svojom ekipom i sa svima, meni je baš drago ovdje“, rekao nam je Dominik Čečura.

Udruga „PUŽ“ je jedna od rijetkih u BiH, ali i šire, koja na svakog svog člana ima barem jednog volontera. Ovog ljeta pojačani su i s desetogodišnjakom koji je sve obveze savjesno obavio.

„Čistio sam šljive i onda smo ih rezali, jeo sam jedan sendvič, i bio sam tamo u vodi malo“, priča nam Luka Grgić, volonter.

„Danas imamo aktivnosti izrade džema i ukrašavanja staklenki gdje ćemo potom te staklenke napunit džemom i svatko će moći ponijeti svoju staklenku kući“, kaže Antea Miloloža, volonterka i članica MVM Livno.

„Konstantno u društvu čujemo što ne mogu, što ne mogu, a zapravo mogu puno toga. Upravo jutros kad sam došla i kad sam ih pitala tko od vas reže nožem oni svi kao nitko, kad smo im dali nož svi režu nožem. Mislim to su neke stvari koje su nama banalne u svakodnevnici, ali…“, poručuje Matea Visković, volonterka i članica MVM Livno.

Za njih itekako krupne, kao i za Marija. Je li mu bilo teško miješati džem.

„Je, teško je. Nekome je lako a nekome teško. (Pitanje: Hoćeš li ponijeti kući jednu teglicu?) Nadam se. Vidjet ću, ako bude ostalo, kaže kroz smijeh Mario Kalfić.

Ljetni kamp „Put u život“ otvoren je, sada već tradicionalnom štafetom, a druženje je nastavljeno u prirodi. Za roditelje su održane psihološke radionice, a svaki dan završava pjesmom, plesom i veseljem. Uz zahvale svima koji su doprinijeli da se ovako nešto dogodi, poručuju kako s nestrpljenjem čekaju sljedeću godinu i novo druženje.

federalna.ba

livnovine.com

Preporučeni članci

  • Livno je grad tolerancije i jedan grafit to ne može promijeniti
  • Gradsko vijeće Livna bez rukovodstva – nitko od kandidata nema potrebnih 16 ruku
  • Emotivna večer Armina Muzaferije u Livnu, uz koncert i mural Šejle i sestre Blanke
  • Kata Dalić ispraćena na posljednji počinak: Izbornik Zlatko i brat mu Miran čuvat će uspomenu na majku

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

Službeno otkriveno koliko će iznositi srpanjske mirovine u FBiH, evo novih iznosa

11/06/2026

Javni poziv Grada Livna: Subvencije za prvu stambenu nekretninu mladim obiteljima i samohranim roditeljima

11/06/2026

NAČELNIK KISELJAKA PRIMIO JEZIVE PRIJETNJE, sve je prijavljeno policiji

11/06/2026

Ministar Lovrić potpisao Memorandum o suradnji i Sporazum o partnerstvu na projektu DIGI-SAFE UNION

10/06/2026
Najnovije

U Podbiloj 20. lipnja cestovna utrka „Jedna župa – tri crkve“

13/06/2026

Povijesna večer za Posušje: Ivan Bašić upisao nastup na Svjetskom prvenstvu

12/06/2026

Mnoštvo vjernika u Šujici na misi uočnici u čast sv. Anti (foto)

12/06/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

U Podbiloj 20. lipnja cestovna utrka „Jedna župa – tri crkve“

Povijesna večer za Posušje: Ivan Bašić upisao nastup na Svjetskom prvenstvu

Mnoštvo vjernika u Šujici na misi uočnici u čast sv. Anti (foto)

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.