Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » Za namještanje natječaja zatvor umjesto novčane kazne
Čapljina

Za namještanje natječaja zatvor umjesto novčane kazne

26/05/20252 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Zastupnik Parlamentarne skupštine BiH Saša Magazinović predstavio je u ponedjeljak u Sarajevu Prijedlog zakona o izmjenama Zakona o javnim nabavama te Prijedlog zakona o dopunama Kaznenog zakona BiH.

Ova dva zakonska prijedloga trebala bi se naći pred zastupnicima Parlamentarne skupštine BiH na sjednici zakazanoj za 28. svibnja, a prema riječima Magazinovića, radi se o jednom od najvećih koraka u borbi protiv institucionalnog kriminala i korupcije.

Magazinović je istaknuo kako se, prema procjenama, godišnje u procesu javnih nabavki u BiH ukrade otprilike milijarda maraka.

”Ljudi namještaju natječaje, pogoduju drugima, udružuju se da bi varali, samostalno sebe proglase firmom koja ne mora poštivati zakon o javnim nabavama, ogromne poslove dodjeljuju prijateljima, namještaju natječajnu dokumentaciju, krivotvore dokumente…

Uz to, ukradu milijune, i što se na kraju dogodi? Ništa. Plate simboličnu, prekršajnu kaznu i nastave dalje. To je trenutno stanje”, kazao je Magazinović.

Prema njegovim riječima, izmjenama zakona novčani prekršaji prelaze u kategoriju kaznenih djela, što znači znatno strože sankcije.

”Za sve ono za što su se dosad izvlačili s par stotina maraka kazne, sada će ići u zatvor. Osim toga, zakon predviđa smjene ministara i direktora, otkaze za državne službenike koji budu sudjelovali u tim radnjama, uključujući članove natječajnih povjerenstava. Firme koje budu sudjelovale u kriminalnim aktivnostima dobit će zabranu obavljanja djelatnosti, a fizičke i pravne osobe bit će kažnjene visokim novčanim kaznama”, naglasio je.

Magazinović je upozorio da predložene zakone čeka snažno protivljenje:

Ovi zakoni će se pokušati minirati na sve moguće načine. Pokušat će ih zaustaviti, pokušat će podmititi zastupnike, učinit će sve što mogu da to spriječe. Njihova prednost je to što imaju jako puno novca. Naša prednost je što nas je više i što nam je dosta njihove bahatosti, nedodirljivosti i talova, poručio je zastupnik Parlamentarne skupštine BiH Saša Magazinović, piše Jabuka portal.

Objava Za namještanje natječaja zatvor umjesto novčane kazne pojavila se prvi puta na Čapljinski portal.

caportal.net

Preporučeni članci

  • VIDEO | Vatrogasci u HNŽ-u na izmaku snaga: Na požarišta izbačeno 550.000 litara vode i pjenila
  • Vlada HNŽ: 8 milijuna KM za 3 bolnice i pola milijuna KM za Zračnu luku Mostar
  • Sljedeći tjedan promjenjivo i nestabilno vrijeme
  • Vlada HNŽ-a dala suglasnost na financijske planove ZZO-a i Službe za zapošljavanje

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

FOTO | ”Dani Trebižata”: 20 godina borbe za zaštitu i očuvanje riječnog ekosustava Tihaljina – Mlade – Trebižat

21/07/2026

FOTO | Umjesto mora – osvježenje pronašli uz Trebižat: Čapljinska kupališta ovog ljeta prepuna kupača

19/07/2026

FOTO | Bakljada, suze i tišina ispred Fontane: Čapljina se posljednji put oprostila od Daniela Kraljića Bobete

18/07/2026

HNŽ: 11 požara u jednom danu – najviše intervencija u Čapljini

17/07/2026
Najnovije

Recepcionar/ka

21/07/2026

Mobilni RTG uređaj projekta LIFEGATE predan na korištenje Domu zdravlja Čapljina – Sveučilišna klinička bolnica Mostar

21/07/2026

Elektro Ljubuški: Prekid u isporuci el.energije u četvrtak 23.7.

21/07/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

Recepcionar/ka

Mobilni RTG uređaj projekta LIFEGATE predan na korištenje Domu zdravlja Čapljina – Sveučilišna klinička bolnica Mostar

Elektro Ljubuški: Prekid u isporuci el.energije u četvrtak 23.7.

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.