IZVJEŠTAJ: Kroz močvaru do novog remija

Fotografija: Facebook FK Sloga Meridian

Jučerašnjom utakmicom u Gabeli, odigranoj u uslovima na granici regularnosti, Rođeni su protiv dobojske Sloge Meridian spustili zavjesu na prvi dio premijerligaške sezone. Kiša koja je padala danima prije, a i cijelim tokom utakmice, pretvorila je teren stadiona “Perica Pero Pavlović” u pravu močvaru, no do odgađanja utakmice nije došlo.

Velež je ipak odlično otvorio ovaj susret i do prednosti stigao već u 9. minuti, kad Vehabović, na dobar centaršut Anđušića, lijepo hvata volej i pogađa mrežu gostiju. Narednih dvadesetak minuta proteklo je uglavnom u pokušajima igrača da odigraju nešto iole smisleno na terenu koji se, kako je utakmica odmicala, sve više pretvarao u ogromnu blatnjavu lokvu. No, i u takvim okolnostima Sloga dolazi do izjednačenja. Igrala se 29. minuta kad jedna duga lopta stiže do Bajrića, na kojeg s leđa natrčava Stevanović i grubo ga ruši, no sudija Bandić se ne oglašava, nijem ostaje i njegov linijski pomoćnik, pa napadač Dobojlija, zaista lijepim udarcem, šalje loptu iza leđa Bogdanovića. Desetak minuta kasnije prilika se ukazala Haskiću, koji je pokušao glavom, ali lopta odlazi preko gola. S rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu između dva poluvremena.

Iako sad već u uslovima na granici regularnosti, Velež drugo poluvrijeme otvara s vidnom željom da se dođe no novog pogotka. Prvu ozbiljnu priliku imao je Zvonić već u 49. minuti, nakon kornera, ali ni njegov šut glavom nije pogodio okvir gostujućeg gola. Uslijedila su još dvije izgledne prilike za Rođene, u obje se našao Haskić, a naročito dobra bila je ona iz 70. minute, kad se našao sam pred golmanom gostiju Trakom, koji uspijeva zaustaviti njegov prizeman šut.

Bugojanska Iskra se povlači iz takmičenja, čelnici kluba najavili prijave za organizovani kriminal

A onda, u 72. minuti, stiže kazna: mladi Jašarević, samo dvadesetak sekundi nakon što je ušao u igru, u buketu igrača najbolje skače na jedan centaršut i pogađa Bogdanovićevu mrežu. Velež svim silama pokušava doći do izjednačenja, što naposljetku i uspijeva pet minuta prije kraja utakmice, također pogotkom rezerviste: Zajmović je svega nekoliko minuta ranije zamijenio Vehabovića, a onda se odlično snašao u šesnaestercu gostiju I poslao loptu u gol kroz noge golmanu Dobojlija, U sudijskoj nadoknadi vremena Rođeni su imali odličnu priliku i da dođu do punog plijena, ali se Pantelić u odlučujućem trenutku okliznuo pred golom gostiju, tako da je konačni rezultat glasio neriješenih 2:2.

Velež tako na zimsku pauzu odlazi sa 24 boda iz 18 odigranih utakmica i pozitivnom gol razlikom od 21:19 odnosno s realnim pretpostavkama da u prvim kolima nastavka izbori poziciju koja bi mu donijela utakmicu više u završnom turnusu premijerligaške sezone.

FK Velež Mostar – FK Sloga Meridian 2:2 (Vehabović 9’, Zajmović 85’ I Stevanović 29’, Jašarević 72’)

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Bajrić, Kvakić, Dejanović (Barou), Blagojević, Zeljković, Ovčina, Vehabović (Zajmović), Anđušić (Pantelić), Haskić

FK Sloga Meridian: Trako, Šaula, Milanović, Stapić, Ristić, Kujundžić, Đorić, Popara, Zajić (Jašarević), Stevanović (Hasanbegović), Basrak

Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: [email protected]